Ентериер

Модерна куќа со марокански детали

Дали некогаш сте размислиле за комбинирање на модерното со нешто традиционално? Оваа куќа која има еден високо модерен стил, има исто така и проткаено марокански детали кои одлично се издвојуваат како акценти во минимализмот.

Овој ентериер, покрај дневната соба, кујната и трпезаријата, содржи уште три спални соби, четири тоалети, голема тераса и двор каде што и на двете места е поставено удобно седење.

Низ целиот ентериер можат да се забележат детали кои се превземени од мароканскиот стил како: мали споредни масички, перничиња, огледала, текстури, а најмногу од сите нив привлекуваат внимание влезната врата изработена од железо, големите полочки во т.н. теракота боја и кружниот спа-базен.

Овој модерен ентериер со детали на кои е посветено многу внимание е една интересна идеја како можеме да си играме со нив и да ги комбинираме стиловите.

Пишува: Викторија Ланговска

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 − eleven =