Олеснете си го готвењето и заштедете простор во вашата кујна со нашите сечилапогодни за почетници и за професионалнци и практични за употреба. Сечилата се изработени по специјална формула на метал кој содржи карбон и хром. Сечилата и делот од сечилото кој завршува во рачката се направени од едно парче метал низ специјален ice hardening процес. Тоа ги прави многу остри , екстремно издржливи и отпорни на корозија. Има ергономска рачка, многу практична за употреба. Сетови од неколку сечила се специјално дизајнирани со цел да се подобри хигената и намали нередот во кујната за време на работата. Секој нож има различна боја на рачката и интегрирана алатка-одмор. Со тоа ножот секогаш може да стои подигнат и да не се допира до работната површина. Тие се достапни и поединечно и како сет во комплет со заштитна футрола за складирање на самите ножеви.

 

Olesnete si go gotvenjeto i zashtedete prostor vo vasata kujna so nasite secila, pogodni za pochetnici i za profesionalci i praktichni za upotreba. Secilata se izraboteni po specijalna formula na metal koj sodrzi karbon i hrom. Secilata i delot od seciloto koj zavrsuva vo rackata se napraveni od edno parce metal niz specijalen ice hardening proces. Toa gi pravi mnogu ostri, ekstremno izdrzlivi i otporni na korozija. Ima ergonomska racka, mnogu prakticna za upotreba. Setovi od nekolku secila se specijano dizajnirani so cel da se podobri higienata i namali neredeot vo kujnata za vreme na rabotata. Sekoj noz ima razlicna boja na rackata i integrirana alatka-odmor. So toa nozot sekogash moze da stoi podignat i da ne se dopira do rabotnata povrsina. Tie se dostapni i poedinecno i kako set vo komplet so zastitna futrola za skladiranje na samite nozevi.

Showing 1–12 of 85 results

Show sidebar

Apple corer – алатка за чистење јаболки

229.00 ден
  • Материјал: нерѓосувачки челик
  • Одржување: се препорачува рачно миење
  • Димензии: 24,5 x 2,5 x 2,5 цм

Chef’s knife ZWILLING Pro-нож 26см

9,190.00 ден
Готварскиот нож од колекцијата ZWILLING® Pro има многу намени и сече многу прецизно. Високото ниво на квалитет е постигнато со

Colt – острач за ножеви

1,490.00 ден
Острач за ножеви кој повторно ќе ги изоштри и оние ножеви од кои веќе сте се откажале. Станува збор за

Cutare – кујнски ножици за зеленчук и блики

790.00 ден
Кујнски ножици, изработени од нерѓосувачки челик, наменети за сечење на билки и зеленчук, благодарение на своите 5 споени сечила. Совршено

Delicio – 3 во 1 лупач на јаболка

1,890.00 ден
3 во 1 лупач на јаболка, со чија помош работата ќе ја завршите за миг! Едноставно, може да олупите колку

Disc-сечило за пица

690.00 ден
  • Одржување: се мие во машина за садови
  • Безбедно за користење, BPA Free

DoorStore – сет од ножеви

2,990.00 ден
  • Се мијат рачно.
  • BPA Free

Duo – алатка за сечење на јајца

990.00 ден
Модерна алатка за сечење на јајца, изработена од висококвалитетен нерѓосувачки метал. Специфична е по својата двојна функција односно две облика

Elevate – сет од ножеви

6,990.00 ден
  • Димензии: H35.5 x W14.9 x D6.1 cm
  • Ножевите се мијат и сушат рачно.

Elevate Knive-нож 10.1см

749.00 ден
The Elevate™ range of kitchen tools has been specifically designed to improve hygiene and minimise the mess made by placing

Elevate Knive-нож 13.9см

790.00 ден
The Elevate™ range of kitchen tools has been specifically designed to improve hygiene and minimise the mess made by placing

Elevate Knive-нож 16.5см

890.00 ден
The Elevate™ range of kitchen tools has been specifically designed to improve hygiene and minimise the mess made by placing