Нашиот асортиман на стакло и стаклени производи опфаќа декантери и садови за послужување. Направени се од рачна изработкаИмпресивно елегантен производ за сервирање колачи, бисквити и сл. Практичните садови за сервирање се одлични за служење ореви и маслинки со аперитиви или избор на фино чоколадо на крајот на вечерта. Природната тежина и квалитетот на рачната изработка се среќаваат во оваа луксузна збирка на стакло. Сеопфатна колекција на елементи класично дизајнирани од дувано стакло за да се задоволат сите ваши потреби и за служење и уживање во виното. Убаво спакуваните делови од колекциите се одличен подарок за свадба, годишнина или некоја друга пригода. Оставете впечаток со овие рачно изработени стаклени производи.  Импресионирајте ги вашите гости со уникатните облици и луксузниот изглед.

 

Nasiot asortiman na staklo i stakleni proizvodi opakja dekanteri i sadovi za posluzuvanje. Napraveni se od racna izrabotka. Impresivno elegantni proizvodi za serviranje kolaci, biskviti i sl. Prakticnite sadovi za serviranje se odlicni za sluzenje orevi i maslinki so aperitivi ili izbor na fino cokolado na krajot na vecerta. Prirodnata tezina i kvaitetot na racnata izrabotka se srekjavaat vo ovaa luksuzna zbirka na staklo. Seopfatna kolekcija na elementi klasicno dizajnirani od duvano staklo za da se zadovolat site vasi potrebi i za sluzenje i uzivanje vo vinoto. Ubavo spakuvanite delovi od kolekciite se odlicen podarok za svadba, godisnina ili nekoja druga prigoda. Ostavete vpecatok so ovie racno izraboteni stakleni proizvodi. Impresionirajte gi vasite gosti so unikatnite oblici i luksuzniot izgled.

 

 

Showing 1–12 of 58 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

Bar Ships – декантер (1L)

4,990.00 ден
 • Материјал: рачна изработка на стакло
 • Димензии: висина - 28цм; ширина - 21цм
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Затвори

Bar Ships – декантер (500ml)

2,790.00 ден
 • Материјал: рачна изработка на стакло
 • Димензии: висина 28цм; ширина 21цм
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа

Bar Spirits – декантер (1.8L)

3,390.00 ден
 • Материјал: рачна изработка на стакло
 • Димензии: висина - 26цм; ширина - 13цм
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Бела
Тиркизна
Транспарентна
Затвори

Basis Jug 1,5L – бокал

1,690.00 ден1,990.00 ден
 • Материјал: рачна изработка на стакло
 • Димензии: висина 27цм, ширина 16цм
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Затвори

Brioso – сет од бокал и 2 чаши

2,490.00 ден
Сетот од стаклен бокал и 2 стаклени чаши е наменет за најпријатни моменти на уживање покрај омилениот пијалок. Со својот
Затвори

Casolare – свеќник/украс

1,790.00 ден
Стаклен свеќник, кој истовремено може да се употребува и за разни декорации, наменет за секој модерен простор. Доаѓа со вештачки
Затвори

Cheers – декантер

1,990.00 ден
Декантерот Cheers гарантира оригинална и елегантна претстава на пијалокот. Направен е со рачна изработка, целосно од стакло. Има класичен дизајн,

Ciao – сад за путер

1,290.00 ден
Садот за путер Ciao е комплетно изработен од транспарентно стакло, па како таков е доста едноставен, но елегантен, функционален и
Затвори

Daily – декантер

1,190.00 ден
Декантерот Daily гарантира оригинална и елегантна претстава за црвеното вино. Има ергономски дизајн, целосно е изработен од стакло и може
Затвори

Delight – сад за слатко

890.00 ден
Во овој едноставен стаклен сад од колекцијата Delight, слаткото ќе биде уредно чувано, но и стилски сервирано на масата. Содржи
Затвори

Delight – сад за шеќер

749.00 ден
Во овој едноставен стаклен сад за шеќер, од колекцијата Delight, шеќерот ќе биде уредно чуван, но и стилски сервиран на

DISC-2х декантери и послужавник

13,590.00 ден
 • Материјал: цврсто дрво и рачно изработено стакло
 • Димензии: висина 27см; ширина 24цм
 • Капацитет: 900мл