Надополнете ја вашата колекција на накит, со луксузните привезоци, ланчиња, алки и обетки од брендот Leonardo. Уживајте во нивната елеганција и софистицираност. Накитот е изработен од инокс и украсни стаклени каменчиња. Достапни во две варијанти: сребрена и златно-розе боја. Во процесот на производството особено се води грижа накитот да биде изработен во согласност со сите здравствени европски стандарди и прописи, што го прави антиалергиски, отпорен на корозија и здрав. Негови главни карактеристики се неверојатната женственост и едноставниот дизајн. Со накитот од Leonardo ќе оставите неверојатен прв впечаток.

Nadopolnete ja vasata kolekcija na nakit, so luksuznite privezoci, lancinja, alki i obetki od brendot Leonardo. Uzivajte vo nivnata elegancija i sofisticiranost. Nakitot e izraboten od inoks i ukrasni stakleni kamencinja. Dostapni vo dve varijanti: srebrena i zlatno-roze boja. Vo procesot na proizvodstvo osobeno se vodi griza nakitot da bide izraboten vo soglasnost so site zdravstveni evropski standardi i propisi, sto gi pravi antialergiski, otporen na korozija i zdrav. Negovi glavni karakteristiki se neverojatnata zenstvenost i ednostavniot dizajn. So nakitot od Leonardo ke ostavite neverojaten prv vpecatok.

Showing 1–12 of 42 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

Alba – алка

2,190.00 ден 1,862.00 ден
 • stainless steel
 • rose gold-colored ion plating
 • cut crystals
 • димензии: 180/6 / 11 mm
-50%
Затвори

Alexia – алка

4,990.00 ден 2,495.00 ден
 • stainless steel
 • glass stones, mother of pearl, crystals
 • димензии: 185/4/13 mm
 • сет со ланче, обетки и прстен
-40%
Затвори

Bangle Brillante – алка (златно-розе)

4,990.00 ден 2,994.00 ден
 • stainless steel with rose gold ion plating
 • clear crystal stones
 • димензии: 67/5/53 mm
New
Затвори

Capri – алка

990.00 ден
Желбата за одмор покрај море може да биде исполнета со деликатната алка изработена од полирани стаклени монисти. Изобилува со различни
Затвори

Cinetico – алка

4,290.00 ден
 • polished stainless steel
 • clear glass and zirconia stones
 • expressive design
 • димензии:190/7/10 mm
Затвори

Corbara – алка

2,490.00 ден
 • stainless steel
 • glass beads
 • димензии: 65/7/65 mm
Затвори

Cuscino – алка (златно-розе)

4,990.00 ден
 • stainless steel IP rose gold
 • faceted glass stones
 • димензии: 185/8/9 mm
-50%
Затвори

Darlin’s Capriccio – алка

2,990.00 ден 1,495.00 ден
 • stainless steel beads and oval links alternately
 • with clip closure
 • димензии: 185/8/6 mm
-50%
Затвори

Darlin’s Macari – алка

4,290.00 ден 2,145.00 ден
 • stainless steel IP rose gold
 • cateye beads
 • clip & mix
 • димензии: 190/8/6 mm
Затвори

Darlin’s Poesia – алка (златно-розе)

2,490.00 ден
 • round and shiny stainless steel beads
 • discreetly bent tube
 • димензии:70/5/55 mm
-30%
Затвори

Darlin’s Senso 1 – алка

4,290.00 ден 2,999.00 ден
 • stainless steel
 • glass stone, crystals, freshwater cultured pearl
 • clip & mix
 • димензии:190/8/8 mm