Фаќалки се едни од најпотребните алатки за припрема и сервирање на храна. Секоја убаво опремена кујна треба да има најмалку една.

За пржење на месо и зеленчук во тава потребна ви е фаќалка која има силиконски врвови со кои ќе се нулира
гребењето на тавата и кои ќе издржат температура до 270°C. За печење на месо и зеленчук на скара потребна ви е
фаќалка со поголема должина за да избегнете близок контакт со огнот или загреаната плотна. За сервирање на салата или тестенини
потребна ви е фаќалка која има широки врвови за со еден зафат да извадите поголема количина. За варените јајца да ги извадите од врелата вода потребна ви е фаќалка која е дизајнирана специјално за таа работа. Силиконски врвови отпорни на високи температури и доволно меки за да не го скршат јајцето при ваѓањето. А ние го имаме сето тоа што ви е потребно.

Fakjalki se edni od najpotrebnite alatki za priprema I serviranje na hrana. Sekoja ubavo opremena kujna treba da ima najmalku edna.

Za przhenje na meso I zelenchuk vo tava potrebna vi e fakjalka koja ima silikonski vrvovi so koi se nulira grebenjeto na tavata I koi kje izdrzat temperature do 270°C. Za pechenje na meso I zelenchuk na skara potrebna vi e fakjalka so pogolema dolzhina za da se izbegne blizok kontakt so ognot ili zagreanata plotna. Za serviranje na salata ili testenini potrebna vi e fakjalka koja ima shiroki vrvovi za so eden zafat da izvadite pogolema kolichina. Za varenite jajca da gi izvadite od vrelata voda potrebna vi e fakjalka koja e dizajnirana specijalno za taa rabota.  Silikonski vrvovi otporni na visoki temperaturi  I dovolno meki za da ne go skrshat jajceto pri vagjanjeto. A nie go imame seto toa shto vi e potrebno.

Showing all 11 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

Blomsterberg Pincet 15cm – фаќалка

399.00 ден
Професионалните пинцети од не’рѓосувачки челик се вашиот неопходен помошник кога треба да подготвите чинии и да украсите торти. Зашилениот, закривен
New
Затвори

Blomsterberg Pincet 35 cm – фаќалка

890.00 ден
Blomsterberg Pincet е погодна алатка што може да се користи и за готвење и за превртувањ на палачинки на скара

Elevate Stainless Steel – фаќалка

990.00 ден
Фаќалка изработена од нерѓосувачки челик, со силиконски врвови кои се отпорни на температура до 270°C. Идеални се и за превртување

Essentials – фаќалка

390.00 ден
  • Материјал: нерѓосувачки челик и најлон
  • Одржување: се мие во машина за садови
  • Димензии: 34 х 4 х 3 цм
Затвори

Inspiria – фаќалка за сервирање

1,490.00 ден
Сервирањето на тестенини или салати ќе биде уште полесно со помош на фаќалката Inspiria, која е изработена од висококвалитетен нерѓосувачки

Leo – фаќалка

259.00 ден
  • Материјал: најлон
  • Одржување: се мие во машина за садови
  • Димензии: 28 х 5,5 х 1 цм
Затвори

Onda – фаќалка

990.00 ден
Добро балансирана, повеќенаменска фаќалка, изработена од висококвалитетен нерѓосувачки челик. Има брановиден врв кој овозможува многу полесна употреба и посигурно управување
Затвори

Preciso – фаќалка за декорација на десерти

490.00 ден
Кујнска фаќалка/пинцета која е наменета за украсување на десерти и слични вкусни деликатеси. Доколку имате замисла да ги украсите вкусните

Soco – кујнска фаќалка

790.00 ден
Повеќенаменска фаќалка која ќе ви биде од огромна помош додека готвите. Имено, ќе ви помогне при превртување на храната која