Најпрецизни термометри кои ја гарантираат својата точност дури и на температури до +300°C. Со нив секогаш ќе ја знаете вистинската температура.

Кај нас ќе најдете:

Термометар за печење и подготовка на месо, кој може да го прикачите директно за месото или истовремено во рерната за време на печењето и ќе добиете перфектен финиш! Исто така, ја покажува и ниската температура за време на печењето, од 70-80°C.  На тој начин никогаш нема да се најдете во ситуација да го изгорите месото. Ова е решение како месото секогаш да биде перфектно: меко од внатрешноста, крцкаво од надворешноста.

Дигитален термометар за подготовка на храна или вино, со екстра брза реакција и време на мерење од само 4 до 10 секунди! Има LCD дисплеј, кој е лесно читлив и разбирлив. Мери температури од -45° C до +200° C.

Najprecizni termometri koi ja garantiraat svojata tochnost duri I na temperature do +300°C. So niv sekogash kje ja znaete vistinskata temeratura.

Kaj nas kje najdete:

Termometar za pechenje I podgotovka na meso , koj mozhe da go prikachite direktno na mesoto  ili istovremeno vo rernata za vreme na pechenjeto I kje dobiete perfekten finish. Isto taka, ja pokazhuva I niskata temperature za vreme na pechenjeto , od 70-8° C. Na toj nachin nikogash nema da se najdete vo situacija da go izgorite mesoto. Ova e reshenie kako mesoto sekogash da bide perfektno: meko i sochno vo vnatreshnosta, krckavo vo nadvoreshnosta.

Digitalen termometar za podgotovka na hrana ili za merenje na temperature na vino. Ima ekstra brza reakcija I vreme na merenje od samo 4 do 10 sekundi. Ima LCD displej koj e lesno chitliv I razbirliv. Meri temperaturi od -45° C do +200° C

Showing all 8 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

Blomsterberg Kitchen thermometer – дигитален термометар

1,990.00 ден
Паметен и едноставен дигитален термометар со LCD дисплеј од 27 x 10 mm со сино задно осветлување. Може да се
New
Затвори

Blomsterbergs – инфраред термометар

2,950.00 ден
Термометар со инфраред технологија, наменет за прецизно мерење на температурата на површина од -50°C до  250°C , за помалку од

Funktion – дигитален термометар

649.00 ден
Паметен и едноставен дигитален термометар со LCD дисплеј. Може да се користи за многу различни задачи во кујната, вклучувајќи и

Funktion – дигитален термометар за во рерна

1,490.00 ден
Безжичен термометар за готвење со 8 различни поставки за месо. Опција за рачно поставување на температурата. Аларм кога ќе се
Затвори

Messimo – термометар за подготовка на месо

1,590.00 ден
Термометар за печење и подготовка на месо, кој може да го прикачите директно за месото или истовремено во рерната за

Scala – дигитален термометар за храна

1,490.00 ден
Функционален дигитален термометар за подготовка на храна или вино, со екстра брза реакција и време на мерење од само период

Tempere- Дигитален термометар за месо

1,485.00 ден
  • Висина: 6.5 cm
  • Ширина: 7.2 cm
  • Материјал: не'рѓосувачки челик/пластика

Дигитален термометар за месо

1,290.00 ден
  • Перфектен за подготовка на скара
  • Секогаш перфектно подготвено месо
  • Спакувано во луксузна кутија за подарок
  • Димензии: 2.5 x 7.3 x 7.3