Термос шишиња и шишиња за вода кои овозможуваат чување на течностите топли или ладни до неколку часа и да уживате во вашите пијалоци со леснотија. Термосите располагаат со неколку вида технологии

 • AUTOSPOUT® техннологија и е опремено со копче кое го контролира отворот на шишето со едно притискање. Притиснете го шишето за да се напиете и пуштете го за да прекине протокот на течност.
 • AUTOSEAL® технологија која гарантира 100% непропустливост и неистекување при конзумацијата на течноста, така што автоматски се затвора по секоја голтка.
 • SNAPSEAL™ технологија со која целиот процес на конзумирање на течноста е олеснет. Се’ се работи со една рака. Капакот се отвара за пиење со лизгање надолу, односно се затвара со лизгање нагоре.

Додека шишињата за вода се направени од Tritan – отпорна пластика, која е BPA free и е безбеден за миење во машина за садови. Шишињата исто така се безбедни и за деца. Достапни во повеќе големини и бои.

Showing 1–12 of 46 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Тегет
Лимон зелена
Сива
Црвена
Затвори

Ashland-шише за вода 720ml

1,350.00 ден
Дизајнирано според патентираната AUTOSPOUT® технологија на Contigo, која овозможува лесна употреба со една рака. Притиснете го AUTOSPOUT® копчето и шишето
Неон розева
Сина
Затвори

Autospout Chug – шише за вода (720мл)

1,390.00 ден
Новото шише за вода Autospout Chug, има капацитет од 720 мл и обезбедува висок поголем проток на вода. Широкиот отвор
-12%
Зелена
Светло сина
Затвори

Boom eco – шише

899.00 ден 790.00 ден
 • Капацитет од 225 ml
 • Дизајнирано по највисоки еколошки стандарди, со цел да може да биде рециклирано на крајот од својата употреба
 • За таа цел не е искористен никаков лепак ниту боја.
 • Отпорно на протекување
 • Димензии: 17.2 x 7.0
Алуминиум
Црна
Затвори

Copper vacuum – термос-чаша

1,190.00 ден
Copper vaccum е чаша-термос, направена од нерѓосувачки челик, со двоен вакуумски ѕид и бакарна изолација, што значи дека пијалоците ги
Лимон зелена
Сина
Затвори

Cortland-шише за вода

1,350.00 ден
Дизајнирано според патентираната AUTOSPOUT® технологија на Contigo, која овозможува лесна употреба. Загарантирана 100% заштита од протекување, клип за полесен транспорт,
Виолетова
Розева
Затвори

Courtney – шише за вода (590ml)

1,350.00 ден
Шишето за вода има капцитет од 590 ml и содржи AUTOSEAL® технологија. Значи, само го притискате копчето за да се

Dot Active – специјално шише за вода (750 ml)

890.00 ден
 • Материјал: BPA free Tritan пластика
 • Капацитет: 750мл
 • Одржување: капакот се мие рачно шишето и сламката можат да се мијат во машина за садови

Dot-специјално шише за вода (400 ml)

590.00 ден
 • Материјал: BPA free Tritan пластика
 • Капацитет: 400мл
 • Одржување: капакот се мие рачно шишето може да се мие во машина за садови
Sold out
Светло зелена
Тиркизна
Затвори

Dot-специјално шише за вода (600 ml)

690.00 ден
 • Материјал: BPA free Tritan пластика
 • Капацитет: 600мл
 • Одржување: капакот се мие рачно шишето може да се мие во машина за садови
-40%
Темно сина
Црвена
Затвори

Easy lock flask – термос (450 ml.)

1,190.00 ден 714.00 ден
Термосот е направен од нерѓосувачки метал со двојни ѕидови, па како таков го задржува пијалокот топол до 6 часа, односно
New
Корална
Розева
Сина
Темно зелена
Затвори

Elton – шише за вода (500 мл)

990.00 ден
Ако мислевте дека совршено шише со вода не постои, размислете повторно. Елтон има 3 во 1 капак со „притисок“, „секогаш
Зелена
Сина
Затвори

Elton – шише за вода (750мл)

1,090.00 ден
Ако мислевте дека совршено шише со вода не постои, размислете повторно. Елтон има 3 во 1 капак со „притисок“, „секогаш