ПОПУСТИ

-40%
Затвори

Clause – новогодишен украс, 26 см

1,990.00 ден 1,190.00 ден
Откријте го вашето чувство за елеганција со овој празничен украс! Mодерната изведба на традиционалните фигури го нагласува елегантниот дизајн. Не размислувајте двапати
-21%
Затвори

Eclipse – тава со капак 26 см

1,890.00 ден 1,490.00 ден
Материјал: алуминиум Внатрешност: нелеплива Надворешност: отпорна на високи температури Основа: индукциска Одржување: се препорачува рачно миење Висина: 6,5 см Капацитет:  3.2 литри Дијаметар: 26 см
-50%New
Затвори

ORNARE – украс ‘Nikolaus’

999.00 ден1,499.00 ден
Достапни висини: 50 cm и 60 cm
-30%New
Затвори

DECORA – украс, дрвена елка (29,6 cm)

1,999.00 ден 1,393.00 ден
Украс – дрвена елка изработен од природни материјали кој изгледа прекрасно во секој простор во текот на Божиќните празници, но
-30%New
Затвори

Decora – дрвена ѕвезда, 25 см

1,599.00 ден 1,119.00 ден
Украс – ѕвезда изработен од природни материјали кој изгледа прекрасно во секој простор во текот на Божиќните празници, но и

Blomsterberg Kitchen thermometer – дигитален термометар

1,990.00 ден 990.00 ден
Паметен и едноставен дигитален термометар со LCD дисплеј од 27 x 10 mm со сино задно осветлување. Може да се
-50%New
Затвори

Funktion Black Soft pan – тава 28cm

1,999.00 ден 999.00 ден
  Тава направена од алуминиум со силно индукциско дно од 4,3 мм и со двослоен нелеплив слој во внатрешноста, што

Blomsterberg Crepe pan 26 cm – тава за палачинки

2,490.00 ден 1,743.00 ден
Подгответе за семејството највкусни палачинки или финo пржени јајца. Нискиот раб на садот го прави супер лесен свртувањето на палачинките.
-30%
Затвори

Caddy Plus – држач за во кујна (сив)

1,790.00 ден 1,253.00 ден
Организирајте ги сите важни работи за миење со овој стилски и мошне практичен оргранизер. Главен оддел за складирање на големо

Bloom Duo Folding Steamer Basket – сад за готвење на пареа

990.00 ден 790.00 ден
Најздравиот и највкусниот начин на готвење. Кога сакате храната да зачува повеќе хранливи материи, тогаш време е за Bloom –
-20%New
Boat
Map
Panda
Toucan
Unicorn
Затвори

Bike Horn – труба за велосипед

632.00 ден790.00 ден
Велосипедската труба од Legami е идеален додаток за вашиот велосипед! Должина: 17.5 cm Материјал: силикон, метал

Blow Away – Mini Usb Blower – фен

790.00 ден 553.00 ден
Навистина корисен за чистење на тастатури, монитори, компјутерски вентилатори и воопшто на сите компоненти на компјутерот, оригиналниот вентилатор Mini USB

Blow Away – Mini Usb Blower – дувалка

790.00 ден 553.00 ден
Ултра корисен за чистење на тастатури, монитори, вентилатори на компјутер и воопшто за сите компоненти на компјутерот, оригиналниот мини USB
-50%New
Air Balloons
Air Mail
Cactus
Camera
Panda
Pineapples
Travel
Tropical
Unicorn
Затвори

Zipper Pouch – несесер

369.00 ден 185.00 ден
Овој производ е делумно изработен од R-PET (рециклиран PET), синтетичко влакно добиено од рециклирање на пластика. Секое бранување на површината на производот се должи на специјалниот метод на обработка.
-25%
Avocado
Be Kind
Flowers
Map
Panda Dream
Stars
Tropicana
Затвори

12 месечен дневник со спирала 2021 – голем

845.00 ден 634.00 ден
 • Од јануари 2021 до декември 2021
 • Внатре: план за годишни одмори, меѓународни празници, возен ред, лични карти и лозинка, месечно планирање до почеток на јануари 2022 година
 • Затворање со еластична трака
 • Тежина на хартија: 80 гр
 • Перфорирани агли
 • Произведено во Италија
-25%
Air Balloons
Cactus
Cats
Cherry Bomb
Dreamcatcher
Genius
Girl Power
Koalas
Map
Panda
Pink Bloom
Puppies
Sloth Power
Space
Затвори

12 месечен дневник со спирала – мал

690.00 ден 518.00 ден
 • Од јануари 2021 до декември 2021
 • Внатре: план за годишни одмори, меѓународни празници, возен ред, лични карти и лозинка, месечно планирање до почеток на јануари 2022 година
 • Затворање со еластична трака
 • Тежина на хартија: 80 гр
 • Перфорирани агли
 • Произведено во Италија
-25%
Avocado
Cactus
Cherry Bomb
Dreamcatcher
Flamingos
Flowers
Map
Panda
Stars
Затвори

12 месечен фото дневник 2021 – мал

749.00 ден 562.00 ден
 • Од јануари 2021 до декември 2021
 • Внатре: план за годишни одмори, меѓународни празници, возен ред, лични карти и лозинка, месечно планирање до почеток на јануари 2022 година
 • Затворање со еластична трака
 • Тежина на хартија: 80 гр
 • Перфорирани агли
 • Произведено во Италија
-25%
Петрол сина
Минт зелена
Розева
Темно сина
Затвори

12 месечен неделен дневник 2021

995.00 ден 746.00 ден
Планирајте ги вашите денови со стил со дневниците Legami! 12 месечниот дневник на Legami, има супер практичен распоред: страниците од
-50%
Flowers
Map
Panda Dream
Затвори

16 месечен дневник со спирала 2020/2021 – голем

445.00 ден667.00 ден
Планирајте ги вашите денови со стил со дневниците Легами! 16-месечниот дневник со тетратка има супер-практичен распоред: левата страница ја покажува
-50%
Avocado
Dreamcatcher
Flowers
Map
Sloth Power
Затвори

16 месечен дневник/тетратка 2020/2021 – мал

845.00 ден 423.00 ден
 • Од септември 2020 година до декември 2021 година
 • Внатре: план за годишни одмори, меѓународни празници, возен ред, лични карти и лозинка, месечно планирање до почеток на јануари 2022 година
 • Затворање со еластична трака
 • Тежина на хартија: 80 гр
 • Перфорирани агли
 • Произведено во Италија
-25%Sold outNew
Air Balloons
Dreamcatcher
Flowers
Map
Stars
Затвори

16 месечен фото дневник 2020/2021

995.00 ден 746.00 ден
 • Од септември 2020 година до декември 2021 година
 • Внатре: план за годишни одмори, меѓународни празници, возен ред, лични карти и лозинка, месечно планирање до почеток на јануари 2022 година
 • Затворање со еластична трака
 • Тежина на хартија: 80 гр
 • Перфорирани агли
 • Произведено во Италија
-50%
Air Balloons
Dreamcatcher
Girl Power
Jungle
Map
Panda
Затвори

16 месечен фото дневник 2020/2021 – мал

795.00 ден 398.00 ден
 • Од септември 2020 година до декември 2021 година
 • Внатре: план за годишни одмори, меѓународни празници, возен ред, лични карти и лозинка, месечно планирање до почеток на јануари 2022 година
 • Затворање со еластична трака
 • Тежина на хартија: 80 гр
 • Перфорирани агли
 • Произведено во Италија
-50%
Минт зелена
Розева
Затвори

16 месечен дневник 2020/2021 – мал

895.00 ден 448.00 ден
Со дневниците Legami планирате со стил! Шеснаесет месечниот дневник  има многу практичен распоред: секој ден има посебна страница за организирање
-20%
Затвори

Cactus ice – сет од 4 модли за сладолед

990.00 ден 792.00 ден
Сет од 4 модли во форма на кактус за подготовка на домашен, здрав и природен сладолед. Идеални и забавни за

Reno Insulated – термос 500 ml

1,890.00 ден 1,323.00 ден
Ако барате трендовско, шик шише за вода кое е лесно за употреба Reno Insulated е одлуката која треба да ја

Reno Insulated – термос 300 ml

1,590.00 ден 1,113.00 ден
Ако барате трендовско, шик шише за вода кое е лесно за употреба Reno Insulated е одлуката која треба да ја
-30%
Зелена
Розева
Затвори

Lagoon Insulated – термос 750 Ml

2,090.00 ден 1,463.00 ден
Lagoon Insulated 750 ml  ги одржува вашите пијалоци  ладни до 24 часа, за да можете да пиете освежителен пијалок на
-30%
Затвори

Lagoon Insulated Stainless Steel – термос

1,253.00 ден1,463.00 ден
Lagoon Insulated  ги одржува вашите пијалоци  ладни до 24 часа, за да можете да пиете освежителен пијалок на работа, да

Hands Sanitizer+Refill – антибактериски спреј за раце

990.00 ден 693.00 ден
Hands Sanitizer е антибактериски спреј за дезинфекција на рацете, компактен, носен и парфемиран. Благодарение на неговото еластично ремче, можете да

Funktion – дигитален термометар за во рерна

1,490.00 ден 1,043.00 ден
Безжичен термометар за готвење со 8 различни поставки за месо. Опција за рачно поставување на температурата. Аларм кога ќе се
-50%
Затвори

Lyngby Glass Tumbler – сет од 6 чаши

2,690.00 ден 1,345.00 ден
Lyngby Glass Tumbler – сет од 6 чаши во различна боја. Димензии: 7,5 х 15 cm

Leo – сет од 3 кутии за складирање на храна

1,540.00 ден 990.00 ден
 • 100% водоотпорни
 • Безбедни за миење садови
 • Безбедни  за во микробранови и замрзнувач
 • Лесно се чистат
 • BPA Free
 • Капак со мек допир со транспарентен центар и вграден отвор за воздух

Electric wine opener – отварач за вино

1,290.00 ден 990.00 ден
Со само едно притискање на копчето, отворачот за вино автоматски ја завршува работата, односно ја вади тапата од шишето без
-25%
Затвори

Fusion – безжични слушалки

1,090.00 ден 818.00 ден
Безжичните слушалки се направени од ABS материјал со продолжена лента за прилагодување на секоја глава. Слушалките се со удобни PU
-25%
Затвори

Toiletbag kids – детски несесер

893.00 ден1,190.00 ден
 • Детски несесер за патувањата, но и за дома
 • Главна мрежа со 3 држачи, 1 zip џеб, преграда и еластичен држач
 • Материјал: врвен квалитет, полиестер кој е отпорен на вода
-25%
Затвори

Babycase – несесер за бебе

1,790.00 ден 1,343.00 ден
 • Два засебни џебови за креми, цуцла и друго
 • Внатрешна еластична лента за чување на бебешки марамчиња
 • Голем џеб за пелени
 • Одделна подлога што може да се пере
 • Одделна торбичка со стегање за чување на валкана облека
 • Материјал: врвен квалитет, полиестер кој е отпорен на вода

Mini maxi poncho M kids – кабаница за деца

990.00 ден1,790.00 ден
 • Максимална удобност при носење: широк отвор на вратот и рацете
 • Безбедносни рефлектори од предната и од задната страна
 • За деца на возраст од 3 - 6 години
 • Материјал: врвен квалитет, полиестер кој е отпорен на вода
-30%
Затвори

Case 1 – несесер

490.00 ден 343.00 ден
 • Организатор за сите намени за козметика и други мали предмети
 • Отварање со ZIP патент
 • Внатрешна постава
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, отпорен на вода

Mini Maxi poncho – кабаница

990.00 ден1,790.00 ден
 • Зазема минимален простор, но сепак нуди максимална заштита од дожд
 • Може да се свитка на минимална големина и да се чува во сопствениот џеб
 • Отпорна на вода
 • Една големина - одговара на сите
 • Материјал: полиеестер со врвен квалитет
-30%
Затвори

Shopper XL – ташна

1,253.00 ден2,090.00 ден
 • Повеќенаменски придружник за одмор и купување
 • ZIP патент низ целиот горен дел
 • 1 ZIP џеб внатре
 • 1 џеб за мобилен телефон
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, отпорен на вода

Shopper XS – ташна

499.00 ден790.00 ден
 • ZIP патент
 • 1 zip џеб во внатрешноста
 • 2 кратки рачки за носење, 1 прилагодлива лента за рамо
 • Квадратно дно за дополнителна стабилност
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, отпорен на вода
-30%
Жолта
Зелена
Затвори

Nestbasket – кошница

890.00 ден 623.00 ден
 • Разноврсна кошница за шопинг
 • Отворени странични панели инспирирани од природата
 • Цврст долен панел
 • Ергономски рачки за дополнителна удобност при носење
 • Направено од рециклирачки полиетилен (PE)
-25%
Бордо
Морнарско плаво
Пастелно зелена
Светло сива
Затвори

Re-shopper 1 – торба за пазарување

2,990.00 ден 2,243.00 ден
 • Функција и материјал, совршено комбинирани
 • Еколошки торби со ултра практичен дизајн
 • 4 прегради за паметно складирање и транспорт
 • 1 затворен џеб и две мали прегради однатре
 • 1 мала преграда и држачи однадвор
 • Врвки за носење со рачки за држење
 • Широка подлога за стабилност
 • Може да се склопат заедно за да заштедат простор
 • Главен материјал изработен од 11 рециклирани ПЕТ шишиња, отпорни на вода
 • Остатокот од материјалот изработен од полипропилен, отпорен на вода
-11%
Затвори

Eco Mask – сет од 14 филтри

449.00 ден 399.00 ден
Ефективен повеќеслоен филтер од ткаенини со  траење од 1 ден и капацитет на филтрирање> = 95%. Филтрите можат да се
-50%
Затвори

Tivoli Goblet – сет од 12 чаши

5,990.00 ден 2,995.00 ден
Разубавете го секој момент со Tivoli сетот од 12 чаши. Елегантниот дизајн е создаден да обезбеди и поголема стабилност. Хармонично
-30%
Затвори

Duo Kitchen organizer – организер

1,190.00 ден 833.00 ден
 • Димензии: 23,2 x 16,6 x 16,7 см

Holm Pizza – сет за пица

6,150.00 ден 3,990.00 ден
Pizza и добро друштво е совршен спој. Комплет за следното печење пица – камена подлога за печење, тркалезна дрвена подлога
-40%New
Окер
Сангрија
Зелена
Црвена
Црна
Затвори

O Eat Lunch Box – кутија за храна

1,790.00 ден 1,074.00 ден
O Eat се преносни, повеќебојни кутии за храна кои настануваат од соработката на О Bag и Guzzini – две компании

Playpark – детски сет од прибор за јадење

1,490.00 ден 1,192.00 ден
Забавен и безбеден, детскиот сет од прибор за јадење се состои од: чинија, длабока чинија за супа, чаша и прибор
-20%
Жолта
Зелена
Портокалова
Црвена
Затвори

Ice Pop Mold – модла за сладолед

290.00 ден 232.00 ден
Модлa за подготовка на домашен, здрав и природен сладолед. Секоја модла има свој капак, се мие во машина за садови,
-20%
Затвори

Tropical Fruit – модла за сладолед, лубеница

290.00 ден 232.00 ден
Модлa за подготовка на домашен, здрав и природен сладолед. Секоја модла има свој капак, се мие во машина за садови,
-60%
Затвори

Leo – даска за сечење (44х10см)

995.00 ден 398.00 ден
Бамбусовото дрво е премачкано со растително масло во својата обработка и не се оштетува при допирот со ножевите. Бамбусот е

Eclipse – тенџере (24 см)

2,990.00 ден 1,790.00 ден
Материјал: алуминиум Внатрешност: нелеплива Надворешност: отпорна на високи температури Основа: индукциска Одржување: се препорачува рачно миење Висина: 15 см Капацитет:  6,6 литри Дијаметар: 24 см

Leo pancake pan – тава за палачинки (26 см)

1,490.00 ден 894.00 ден
Главни карактеристики: Материјал: алуминиум Внатрешност: нелеплива Надворешност: отпорна на високи температури Рачка: неотстранлива Основа: индукциска Одржување: се мие во машина

Guzzini – сет од прибор за јадење (24 п.)

4,990.00 ден 3,490.00 ден
Сет од 24 парчиња прибор за јадење, изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик AISI 304 (18/10). Приборот ги има оние базични

Traffic – детски сет од прибор за јадење

1,490.00 ден 1,192.00 ден
Забавен и безбеден, детскиот сет од прибор за јадење се состои од: чинија, длабока чинија за супа, чаша и прибор
-33%
Затвори

Square – грил тава

2,990.00 ден 1,990.00 ден
Тавата е погодна и за конвенционални плочи и за индукциска плоча. Високи перформанси и привлечно стилизиран дизајн. Иновативните облоги на
-20%
Бела
Жолта
Сива
Затвори

QQ Cuckoo – Часовник

5,690.00 ден 4,552.00 ден
QQ Cuckoo е модерна интерпретација на традиционалниот и добро познат ѕиден часовник кој доаѓа со птица, која пак во одредени

Store&More – 3 кутии за фрижидер/замрзнувач/микробранова печка

1,490.00 ден 990.00 ден
Херметички кутии со капак, идеални за складирање храна во замрзнувач или фрижидер, загревање во микробранова печка, транспортирање и сервирање во
-34%
Затвори

HOLM – Сет од 4 садови за сервирање на сос

749.00 ден 495.00 ден
Сет од 4 мали садови за сервирање и послужување на сос, како придружба на разни специјалитети. Изработени се од нерѓосувачки
-25%
Затвори

Blomsterbergs – кеси за шприц (50п.)

390.00 ден 293.00 ден
Кеси за шприц наменети за декорирање на слатки и десерти. Тие се хигиенски и удобни за употреба. Сетот вклучува 50
-26%
Затвори

HOLM – грил-тава

2,690.00 ден 1,990.00 ден
Скара изработена од мат емајлирано, леано железо, со димензии 28 x 28 x 4,6 cm. Плочата е погодна за пржење

3 во 1 – острач за ножеви

790.00 ден 595.00 ден
Острач кој содржи три нивоа: дијамантска површина, која всушност најпрво ги измазнува оштетените ножеви и ги подготвува за острење, подоцна
-50%
Затвори

2 in 1 LunchBag To Go – торба за пренос на храна

1,290.00 ден 645.00 ден
Торба за носење храна која можете да ја носите на два различни начини: како торба или ранец! Високо отпорена и
-30%
Жолта
Зелена
Затвори

Bag S – торба

1,690.00 ден 1,183.00 ден
Bag S e рачна торба со елегантен дизајн. Во внатрешноста има затворен во џеб и патент. Bag S е инспирирана
-30%
Виолетова
Крем
Црвена
Затвори

Maxi Shopping bag Polar – торба за пазарување

1,690.00 ден 1,183.00 ден
Polar e со голем капацитет и лесно ракување. Ќе ви помогне со секаков вид трансфер на мали товари. Совршена за

Duo Chopping Boards – сет од 4 даски за сечење

2,990.00 ден 1,990.00 ден
 • Илустрирани видови на храна: месо, риба, зеленчук, готвена храна.
 • Поголема стабилност при сечење
 • Издржуваат температури до +110°C
 • Безбедни за миење во машина за садови
-25%
Затвори

Duo Expandable dish rack – цедач за чинии и прибор

1,990.00 ден 1,490.00 ден
Овој разноврсен цедач за чинии и прибор ви овозможува лесно и брзо проширување на вашиот простор за сушење. По потреба

Duo 5 piece Knife Block Set – сет од 5 ножеви

3,990.00 ден 1,990.00 ден
Duo 5 piece Knife Block Set – сет од 5 ножеви кои со својот ненаметлив изглед совршено ќе се вклопат
-40%
Duo 5 piece Utensil Set with Stand - сет од 5 лажици
Затвори

Duo 5 piece Utensil Set with Stand – сет од 5 лажици

2,990.00 ден 1,790.00 ден
Duo 5 piece Utensil Set with Stand – сет од 5 лажици за брзо и ефикасно приготвување на храна кои
-20%
Bloom - сад за готвење на пареа
Затвори

Bloom – сад за готвење на пареа

990.00 ден 790.00 ден
 • Материјал: висока квалитетна пластика и ногарки од силикон
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Безбедно за користење, BPA Free
-43%
Затвори

Eclipse – тава за печење

2,990.00 ден 1,690.00 ден
Тава совршена за здраво готвење, чија основата е дизајнирана за енергетско ефикасно готвење и рамномерна распределба на топлината. Не содржи
-30%
Затвори

Lagoon – термос (400мл)

1,790.00 ден 1,253.00 ден
Термосот Lagoon овозможува 100% заштита од истекување на течноста – Изработен од вакумски изолиран ѕид од 18/8 нерѓосувачки метал и
-50%
Сива
Црвена
Затвори

Vivo – декоративен сад

1,323.00 ден2,443.00 ден
Стаклен декоративен сад, со уникатна изработка, во две бои: црвена или сива. Исто така, може да биде во две димензии:
-35%
Затвори

Limito – сад за сервирање (33x24cm)

990.00 ден 643.00 ден
Модерен и стилски сад за сервирање, комплетно изработен од стакло, со димензии 33 x 24 cm. Безбеден е за миење

Cin – сад за салата

1,490.00 ден 745.00 ден
Стаклен сад наменет за сервирање и послужување на салати, со дијаметар од 25,5 cm. Има вкупен капацитет од 3,6L. Безбеден
-25%
Затвори

Gusto – сет од 5 садови за сервирање

1,990.00 ден 1,492.00 ден
Сет од 5 садови за сервирање (1 голем и 4 мали), изработени од калено стакло, кое е отпорно на високи
-30%
Затвори

To Go – шише (700 ml)

1,845.00 ден 1,292.00 ден
Стилско и модерно шише, со капацитет од 700 ml, изработено од висококвалитетно стакло, кое не собира миризби и лесно се
-30%
Затвори

To Go – шише (500 ml)

1,490.00 ден 1,043.00 ден
Стилско и модерно шише, со капацитет од 500 ml, изработено од висококвалитетно стакло, кое не собира миризби и лесно се
-30%
Затвори

To Go – преносна шолја

1,190.00 ден 833.00 ден
Стилска и модерна преносна шолја за кафе, со капацитет од 340 ml, изработена од двојно стакло кое овозможува пијалоците да
-46%
Затвори

Leo – тава (28 см)

2,390.00 ден 1,290.00 ден
Главни карактеристики: Материјал: алуминиум Внатрешност: нелеплива Надворешност: отпорна на високи температури Рачка: неотстранлива Основа: индукциска Одржување: се мие во машина
-37%
Затвори

Leo – прибор за јадење

790.00 ден 499.00 ден
Одржување: се мие во машина за садови
-25%
Бела
Кафеава
Затвори

Vivo – длабока чинија (21,5 cm)

690.00 ден 518.00 ден
Длабока чинија наменета за супи, чорби, тестенини и слични типови на храна. Има дијаметар од 21,5 cm. Достапна е во
-25%
Бела
Кафеава
Затвори

Vivo – тацна за шолја за кафе

255.00 ден340.00 ден
Тацна за шолја за кафе, која одговара на шолјата за кафе од истоимената колекција. Има дијаметар од 14.5 cm. Достапна
-25%
Бела
Кафеава
Затвори

Vivo – шолја за кафе

420.00 ден 315.00 ден
Шолја за кафе со капацитет од 230 ml, достапна во две бои. Изработена е од порцелан, печен во три слоја.
-25%
Затвори

Vivo – сет од 12 чинии

7,990.00 ден 5,993.00 ден
Сет од 12 чинии, изработен од премиум порцелан. Се мијат во машина за садови и безбедни се за употреба во
-26%
Blueblossom
Stone
Затвори

Like – сет за кафе (12 парчиња)

5,390.00 ден 3,990.00 ден
Сет наменет за кафе изработен од премиум порцелан. Може да биде во неколку бои и содржи 12 парчиња – 4
-30%
Затвори

Vivo – сет од 12 чинии

5,190.00 ден 3,633.00 ден
Сет од 12 чинии изработени од бел, премиум порцелан, безбедни за миење во машина за садови и безбедни за употреба

Travel Kit – сет од 6 шишенца за патување

1,090.00 ден 763.00 ден
Сет од 3 силиконски шишенца од по 60 ml и 3 трансапрентни шишенца од по 15 ml кои се наменети
-33%
Затвори

Подлога за јога и фитнес

2,990.00 ден 1,990.00 ден
 • Димензии кога е спакувана: 11 cm x 33 cm
 • Димензии кога е распространета: 61 cm x 182 cm
 • Дебелина: 2 mm
 • Приодна гума, PVC Free, Latex Free

Fabric Trend – звучник

990.00 ден 743.00 ден
Безжичен звучник од 3W, изработено од ABS пластика со мека завршница на допир од ткаенина. На дното има гумена подлога
-29%
Затвори

Tempus B1 – ѕиден часовник

3,490.00 ден 2,490.00 ден
Ѕидниот часовник Tempus е изработен од алуминиум и има уникатен дизајн. Доста тивок и прецизен, часовникот работи без чукање. Димензии:
-25%
Sky Edition
Multicolor
Затвори

Nest Lock 5 Pieces – сет од 5 садови за складирање на храна

2,495.00 ден 1,870.00 ден
 • Димензии: 1 x 230ml 1 x 540ml 1 x 1.1 L 1 x 1.85 L 1 x 3 L
 • Одржување: горниот капак се мие во машина за садови
 • Безбедни за користење во микробранова, BPA Free
-30%
Корална
Розева
Сина
Темно зелена
Темно розева
Затвори

Elton – шише за вода (500 мл)

690.00 ден990.00 ден
Ако мислевте дека совршено шише со вода не постои, размислете повторно. Елтон има 3 во 1 капак со „притисок“, „секогаш
-50%
Затвори

Kit Pickles – сет од 2 тегли за зимница

1,490.00 ден 745.00 ден
Сет од 2 тегли наменети за подготовка и складирање на најрозновидна зимница. Со нив, подготовката на здрав и ферментиран зеленчук
-20%
Затвори

Модла за сладолед (молив)

290.00 ден 232.00 ден
Модлa за подготовка на домашен, здрав и природен сладолед. Секоја модла има свој капак, се мие во машина за садови,

Модла за сладолед (ракета)

290.00 ден 232.00 ден
Модлa за подготовка на домашен, здрав и природен сладолед. Секоја модла има свој капак, се мие во машина за садови,
-20%
Затвори

Модла за сладолед (ананас)

290.00 ден 232.00 ден
Модлa за подготовка на домашен, здрав и природен сладолед. Секоја модла има свој капак, се мие во машина за садови,

Weekend bag – торба

1,099.00 ден 824.00 ден
Микрофибер викенд торба со патент, една преграда со преден џеб и патент, рачки и одделни ленти за на рамо. Димензии:
-30%
Затвори

Florido – ланче

2,190.00 ден 1,533.00 ден
 • stainless steel
 • rose gold-colored ion plating
 • glass stones
 • димензии: 400/18 / 1mm
-30%
Затвори

Facilita – ланче

2,190.00 ден 1,533.00 ден
 • stainless steel
 • gold-colored ion plating
 • Pendant with flower and butterfly motif,
 • димензии: 400/14 / 1mm
-30%
Затвори

Fortuna – ланче

2,190.00 ден 1,533.00 ден
 • stainless steel
 • gold-colored ion plating
 • Buddha pendant with shamrock and glass stones
 • димензии: 400/16 / 1mm
-30%
Затвори

Grazia – ланче

1,890.00 ден 1,323.00 ден
 • stainless steel
 • Pendant in heart shape
 • zirconia stones
 • димензии: 400/21 / 1mm

Vaporoso – ланче

2,590.00 ден 2,202.00 ден
 • stainless steel
 • Imitation pearls, patterned pearls
 • димензии: 400/9 / 9mm

Dorelly – ланче

2,590.00 ден 2,202.00 ден
 • stainless steel
 • faceted crystal stones
 • димензии: 400/6 / 4 mm

Alba – алка

2,190.00 ден 1,862.00 ден
 • stainless steel
 • rose gold-colored ion plating
 • cut crystals
 • димензии: 180/6 / 11 mm

Classico – ланче

2,990.00 ден 2,542.00 ден
 • stainless steel
 • faceted cubic zirconia stones
 • димензии: 600/80 / 1mm
-20%
Затвори

Rosli – сечило за зеленчук во форма на спирали

590.00 ден 472.00 ден
Сечило за зеленчук во форма на тенки спирали, изработено од висококвалитетен нерѓосувачки челик и ABS пластика. Со помош на оваа
-20%
Затвори

Strawberry popsicle molds – сет 4 модли за сладолед

990.00 ден 792.00 ден
Сет од 4 модли во форма на јагода за подготовка на домашен, здрав и природен сладолед. Идеални и забавни за
-30%
Затвори

Puccini – сет од декантер и 2 чаши за вино

1,990.00 ден 1,390.00 ден
Сетот за вино се состои од две стаклени чаши и декантер, целосно изработени од стакло, со многу елегантен дизајн. Токму
-50%
Затвори

Puccini – сет од 12 чаши за вино и шампањ

4,990.00 ден 2,490.00 ден
Сетот припаѓа на колекцијата Puccini и се состои од 12 ултра елегантни, стаклени чаши. Имено, 4 од нив се наменети
-50%
Кајсија
Сина
Затвори

Cucina – чаша за сладолед

145.00 ден203.00 ден
Практична и стилска, чашата за сладолед доаѓа во два капацитети (360 и 480 ml), а е изработена од стакло. За

Brioso – сет од бокал и 2 чаши

2,490.00 ден 1,743.00 ден
Сетот од стаклен бокал и 2 стаклени чаши е наменет за најпријатни моменти на уживање покрај омилениот пијалок. Со својот
-40%
Затвори

Cucina – сет за сервирање

1,990.00 ден 1,190.00 ден
Сет за сервирање кој се состои од 3 стаклени чинии, поставени на дрвена подлога. Со негова помош создавате стилски шарм
-25%
Жолта
Зелена
Кафеава
Сина
Затвори

Lucente – сет од 6 чаши за вино

2,970.00 ден 2,227.00 ден
Чаши за вино со капацитет од 400 ml, целосно изработени од стакло, кое е обоено во една од следните 4
-35%
Затвори

Duo – сет од 2 чаши

579.00 ден904.00 ден
Рачно изработени чаши од стакло со двоен ѕид, кој овозможува да се консумираат и ладни и топли пијалоци, кои благодарение
-30%
Затвори

Duo – бокал за кафе (1L)

2,990.00 ден 2,090.00 ден
Стаклен бокал за кафе, со капацитет од 1 литар, со уникатна рачна изработка од стакло кое е отпорно на високи
-25%
Затвори

Spiritii – сет за виски

4,899.00 ден 3,674.00 ден
Сетот кој припаѓа на колекцијата Spiritii се состои од три дела: стаклено шише и две стаклени чаши за виски. Исклучително
-35%
Затвори

Limito – сад за сервирање на колачи

1,390.00 ден 903.00 ден
Магнет за очи – садот за сервирање на колачи е дел од колекцијата Limito и се состои од два стаклени
-34%
Затвори

Limito – сад за сервирање (27.7cm)

1,490.00 ден 990.00 ден
Вистински магнет за очи на трпезата! Садот за сервирање содржи хармонични квадрати, обликувани под агол. Модерен е и стилски, изработен
-30%
Затвори

Etagere – сад за сервирање

2,990.00 ден 2,099.00 ден
Сад за сервирање кој се состои од 3 нивоа т.е. од 3 стаклени чинии со различна големина. Станува збор за
-39%
Затвори

Leo – тава (28 см)

1,790.00 ден 1,090.00 ден
Главни карактеристики: Материјал: алуминиум Внатрешност: нелеплива Надворешност: отпорна на високи температури Рачка: неотстранлива Основа: индукциска Одржување: се мие во машина за садови Должина: 48
-13%
Затвори

Leo – плоча за пица

1,490.00 ден 1,290.00 ден
Високо квалитетна керамичка плоча за пица, која ја распоредува топлината рамномерно. Ја апсорбира влажноста од тестото, со што се формира

Ron – нож (8,5 см)

1,290.00 ден 774.00 ден
Материјал: нерѓосувачки челик Надворешен финиш: титаниум Одржување: се препорачува рачно миење Димензии: 19 x 2 x 2 см
-45%
Затвори

Ron – нож за леб (23 см)

1,790.00 ден 990.00 ден
Материјал: нерѓосувачки челик Надворешен финиш: титаниум Одржување: се препорачува рачно миење Димензии: 36,5 x 3,5 x 2 см

GoEat – сет за сол и бибер

399.00 ден 249.00 ден
 • Димензии: H7 x W3.2 x D3.2 cm
 • Се мие со влажна крпа.
-20%
Затвори

Vinyl Tomato – даска

1,190.00 ден 950.00 ден
 • Материјал: цврсто стакло
 • Димензии: 30cm diam. x 0.7cm
 • Се одржува и мие рачно
 • Безбедно за користење

Flip-up – цедач за чинии

1,490.00 ден 890.00 ден
 • Димензии: H2.4 x W40 x D31.9 cm
 • Се мие и суши рачно.
-60%
Затвори

Zone steel – чаша за четки

990.00 ден 396.00 ден
Сад за чување на четки за заби или друг прибор за орална нега, направен од 18/8 нерѓосувачки челик. Димензии: висина
-30%
Светло сива
Бела
Еукалиптус зелена
Крем
Сива
Затвори

Zone Ume – чаша за четки

623.00 ден890.00 ден
Керамичка чаша за чување на четка за заби. Димензии: дијаметар 8,3 cm; висина 10,3cm
-30%
Затвори

KJ – вазна

343.00 ден483.00 ден
Керамичка вазна во темно сина боја, во две димензии: Средна – висина 21 цм; дијаметар 11 цм Голема – висина
-25%Hot
Бела
Црна
Затвори

Слушалки со можност за преклопување

590.00 ден 443.00 ден
 • Лесни се и преклопливи
 • Компатибилни со сите мобилни телефони и компјутери
 • Димензии: 19.0 x 5.5
-30%
Бела
Светло сина
Затвори

Geometric – безжичен звучник

1,190.00 ден 833.00 ден