Иновативни маски против загадување, полен и бактерии, со ненадмината удобност и уникатен дизајн.

Заборавете на белите хируршки маски, бидејќи сега постои MASK. Револуционерната маска против загадувањето доаѓа со активиран јаглерод и заменлив филтер, во согласност со европскиот стандард FFP2 и N95. Иновативната маска гарантира целосна заштита од загадувањето и честичките PM 2,5 и PM 10 кои се штетни по здравјето. Маската ја почитува и европската регулатива EN 149:2001 + A1:2009, која се однесува на уредите за заштита со респираторните проблеми т.е. дишењето. Тука се вклучени изработката, условите и тестирањето на маската и нејзиниот филтер. Истовремено, треба да се напомене дека маската може да се пере.

Inovativna maska za disenje, nameneta protiv zagaduvanje, polen i bakterii, so nenadminata udobnost i unikaten dizajn. Zaboravete na belite hiruriski maski, bidejkji sega postoi MASK. Revolucionernata maska protiv zagaduvanjeto doagja so aktiviran jaglerod i zamenliv filter, vo soglasnost so evropsksiot standard FFP2 i N95. Inovativnata maska garantira celosna zastita od zagaduvanje i cestickite PM 2,5 i PM 10 koi se stetni po zdravjeto. Maskata ja pocituva i evropskata regulativa EN 149:2001 + A1:2009, koja se odnesuva na uredite za zastita so respiratornite problemi t.e. disenjeto. Tuka se vkluceni izrabotkata, uslovite i testiranjeto na maskata i nejziniot filter. Istovremeno, treba da se napomene deka maskata moze da se pere.

Showing all 9 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
New
Розева
Сина
Затвори

Active Mask Kids – детска заштитна маска

799.00 ден
Заштитете ги Вашите најмали и избегнувајте да вдишат бактерии и вируси на затворени простори како јавни транспорти. Одлично е и
Затвори

Banale – два анти-загадувачки филтри

749.00 ден
Пакувањето содржи два заменливи, анти-загадувачки филтри за маската против загадување, со активиран јаглерод. Секој филтер заштитува против PM2.5 и PM10
Лимон зелена
Црна
Затвори

Banale – заштитна маска N95

990.00 ден
Иновативна маска за дишење, наменета против загадување, полен и бактерии, со ненадмината удобност и уникатен дизајн. Заборавете на белите хируршки
New
Бела
Жолта
Зелена
Розева
Сина
Црна
Затвори

Eco Mask – заштитна маска со филтер

690.00 ден
Eco Mask -еколошка заштитна маска за повеќе употреби. Произведено во Италија. Во Eco Mask се користени иновативни пластични материјали кои
-11%
Затвори

Eco Mask – сет од 14 филтри

449.00 ден 399.00 ден
Ефективен повеќеслоен филтер од ткаенини со  траење од 1 ден и капацитет на филтрирање> = 95%. Филтрите можат да се
-25%
Затвори

Silver Mask – заштитна маска N95 + silver заштита

1,990.00 ден 1,490.00 ден
Иновативна маска за дишење, наменета против загадување, полен и бактерии, со ненадмината удобност и уникатен дизајн. Заборавете на белите хируршки
New
After Rain
Dino
Magic Unicorn
Panda
Planets
Smile
Unicorn
Затвори

What A Mask! – детска маска

590.00 ден
- За деца од 5 до 12 години - Прилагодлив еластик - Материјал: 82% полиестер, 18% еластан - Страна 2: бела ткаенина
New
After Rain
Flash
Flowers
Geometric
Jungle
Stars
Затвори

What A Mask! – заштитна маска

790.00 ден
Една големина одговара на сите: возрасни и деца (+10). Прилагодлив еластик 100% произведено во Италија.  
New
Карбон/Црна
Светло сива
Затвори

XD DESIGN Protective Mask Set – заштитна маска

990.00 ден
Заштитната маска на XD Design е направена да се прилагоди на секое лице. Лесен дизајн со три слоја: Предниот слој