Влезете во светот на најуникатните, најсигурните и највпечатливите ранци на пазарот. Дизајнерското решение на годината оди кај ранците на XD Design.

Од ранци и торби, секојдневно се случуваат 400.000 кражби во светот. Некои од нашите најважни работи како паричници и документи, ги носиме во ранец или торба. Нивната заштита е примарна цел на секого. Нашите ранци и торби овозможуваат најголема заштита од кражби. Со нив се чувствувате сигурни и безбедни. Нашите ранци и торби се изработени од вискоквалитетен полиестер, со скриени прегради. Совршени за пренос на документи на работа, како и за спортска опрема. Секој од ранците, како и торбите ја комбинира формата со функционалноста во однос на дизајнот и употребата.

Опремени со USB приклучок, така да полнењето на телефоните го прават значително полесно. Големините на ранците зависи од големината на вашите лаптопи. Има за 13,14,15,16 и 17 инчен лаптоп. Достапни во повеќе бои и димензии, совршено го надополнуваат и олеснуваат секое ваше патување. Во зависност од тоа колку инчи е вашиот лаптоп, имаме широк асортиман кој ви дава можност да одберете ранец според вашите потреби и желби.

Vlezete vo svetot na najunikatnite, najsigurnite I najvpecatlivite ranci na pazarot. Dizajnerskoto reshenie na godinata odi kaj rancite na XD Design.

Od ranci i torbi, sekojdnevno se slucuvaat 400.000 krazbi vo svetot. Nekoi od nasite najvazni raboti kako novcanici i dokumenti, gi nosime vo ranec ili torba. Nivnata zastita e primarna cel za sekogo. Nasite ranci i torbi ovozmozuvaat najgolema zastita od krazbi. So niv se cuvstvuvate sigurni i bezbedni. Nasite ranci i torbi se izraboteni od visokokvaliteten poliester, so skrieni pregradi. Sovrseni za prenos na dokumenti na rabota, kako i za sportska oprema. Sekoj od rancite, kako i torbite ja kombinira formata so funkcionalnosta vo odnos na dizajnot i upotrebata.

Opremeni so usb priklucok, taka da polnenjeto na telfonite go pravat znacitelno polesno. Goleminite na rancite zavisi od goleminata na vasite laptopi. Ima za 13,14,15,16,17 incen laptop. Dostapni vo povekje boi i dimenzii, sovrseno go nadopolnuvaat i olesnuvaat sekoe vase patuvanje. Vo zavisnost od toa kolku inci e vasiot lapotop, imame sirok asortiman koj vi dava moznost da odberete ranec spored vasite potrebi i zelbi.

Showing 1–12 of 39 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

Allrounder R – ташна/ранец

2,690.00 ден
 • Ткаено со три пати повеќе фини нишки, овој материјал има особено софистициран и уникатен изглед
 • Пространа главна преграда
 • Голем отвор со интегрирани метални рамки
 • 3 џебови и 1 затворен џеб одвнатре
 • 2 џебови и 1 патент џеб однадвор
 • 2 рачки за носење
 • Прилагодливи рачки за рамо
 • Материјал: полиместер со врвен квалитет, отпорен на вода
Тегет
Црвена
Црна
Затвори

Backpack – ранец

690.00 ден
Класичен ранец со 3 прегради со патенти. Идеалн за секојдневно носење. Димензии: 14,8 x 34 x 43,9 см
Затвори

Backpack kids – детски ранец

1,790.00 ден
 • Совршен ранец за деца!
 • Пространа главна преграда. Плус: надворешен простор за шише за пиење
 • Ергономски подвижни ленти што можат да се прилагодат
 • Рефлектирачки ленти за подобрена безбедност
 • Плоча за името во внатрешноста
 • Материјал: врвен квалитет, полиестер кој е отпорен на солзи, е отпорен на вода

Backpack trolley – ранец со тркала

5,900.00 ден
Backpack trolley е специфичен ранец кој ја комбинира формата со функционалноста во однос на дизајнот и употребата. Имено, ранецот е
Лимон зелена
Црна
Затвори

Banale Pro – сет од ранец и торба

8,990.00 ден
 • Димензии на ранецот: 44 cm x 34 cm x 15 cm
 • Капацитет на главниот дел од ранецот: 23 литри
 • Димензии на торбата: 41 cm x 28 cm x 16 cm
 • Капацитет на главниот дел од ранецот: 20 литри
Сива
Црвена
Црна
Затвори

Bobby – ранец со заштита од кражби

5,490.00 ден
Секој ден низ целиот свет се случуваат околу 400.000 кражби на паричници или на работи кои се наоѓаат во ранците.
Затвори

Bobby backpack trolley – куфер/ранец

8,990.00 ден
Практично како количка и практично како ранец. Bobby backpack trolley е вашиот идеален придружник за долгите патувања или дневните обрски или
Sold out
Тегет
Црна
Затвори

Bobby Bizz – ранец-куфер со заштита од кражби

5,490.00 ден
Bobby Bizz ранецот (кој може да има својство и на мини куферче) овозможува да ги чувате вашите работи на сигурно
-30%Sold out
Жолта
Корална
Маскирна
Минт зелена
Светло сина
Темно сина
Затвори
Затвори

Bobby Duffle – ранец/патна торба со заштита од кражби

6,990.00 ден
Bobby Duffle е најбезбедното и најодржливото решение кога станува збор за еден ранец т.е. патна торба со заштита од кражби.
Hot
Кафеава
Розева
Светло сина
Сива
Темно сива
Темно сина
Црна
Затвори

Bobby Elle – женски ранец со заштита од кражби

3,490.00 ден
 • Заштита од кражба
 • Стилски и трендовски изглед
 • Водоотпорен
 • Капацитет од 6,5L
 • Димензии: 30.5 x 11.0 x 23.0
Затвори

Bobby Hero Regular – внатрешни прегради/организер

490.00 ден
Организер кој има за цел да ви помогне да создадете внатрешни прегради во ранецот Bobby Hero Regular. Сетот вклучува 3