Кујна е просторот во кој настанува магијата. Кујна е просторот во кој секој елемент плус Ви помага да ја усовршите вашата способност за готвење. Секој елемент плус овозможува да ја приготвите храната
како што таа се приготвува во кујните на најелитните ресторани. За врвни кулинарски резултати
потребен е кујнски прибор со беспрекорна издржливост, функционалност и пред се’, квалитет.
Нашиот асортиман на кујнски прибор е исполнет со производи на едни од најреномираните и најнаградуваните европски брендови во таа област.

Kujna e prostorot vo koj nastanuva magijata. Kujna e prostorot vo koj sekoj element plus Vi pomaga da ja usovrshite vashata sposobnost za gotvenje. Sekoj element plus ovozmozhuva da ja prigotvite hranata kako shto taa se prigutvuva vo kujnite na najelitnite restorani. Za vrvni kulinarski rezultati potreben e kujnski pribor so besprekorna izdrzlivost, funkcionalnost I pred se’, kvalitet. Nashiot asortiman na kujnski pribor e ispolnet so proizvodi na edni od najrenomiranite I najnagraduvanite evrospki brendovi vo taa oblast.

Showing 1–12 of 460 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

3 во 1 – острач за ножеви

790.00 ден 595.00 ден
Острач кој содржи три нивоа: дијамантска површина, која всушност најпрво ги измазнува оштетените ножеви и ги подготвува за острење, подоцна
Затвори

Adjustable Rolling Pin-сукало со наврти во боја

1,990.00 ден
  • материјал на изработка: дрвено сукало
  • начин на одржување: сукалото се чисти со мокра крпа, дисковите во машина за садови
  • безбедно за користење, BPA Free
Затвори

Aperto – 5 во 1 отворач на капачиња

590.00 ден
5 во 1 отворач на капачиња од шишиња, конзерви и слично, вклучувајќи ги и капачињата од теглите кои се на

Apple corer – алатка за чистење јаболки

229.00 ден
  • Материјал: нерѓосувачки челик
  • Одржување: се препорачува рачно миење
  • Димензии: 24,5 x 2,5 x 2,5 цм
Затвори

Asia – ренде

1,490.00 ден
Компирите се рендаат со сечилата изработени од јапонски челик со висока јачина. Но, и краставици, моркови, тиквички, модри патлиџани и
-17%
Затвори

Bagels-модли за подготовка на крофни х6

1,190.00 ден 990.00 ден
Откријте го најлесниот начин за подготвување на домашни крофни и ѓевреци. Сетот содржи 6 модли.

Baking sheet-подлога за печење

990.00 ден
Флексибилна и нелеплива подлога за печење, која многу лесно се употребува и лесно и брзо се складира. 100% е изработена
Затвори

BarWise – компактен отворач на тапи

2,990.00 ден
  • Димензии: H12.7 x W5.7 x D7 cm
  • Се мие рачно.
Затвори

BarWise – сет од 2 затворачи за шишиња

990.00 ден
  • Димензии: H21.6 x W10 x D2.6 cm
  • Се мие и суши рачно.
Зелена
Црвена
Затвори

Batter Shaker – шејкер за течни смеси

1,490.00 ден
Шејкер за подготовка на течни смеси за палачинки/ вафли или лесни кремови на брз и лесен начин, без неред. Илустрирани
Затвори

BBQ gloves – ракавици за скара

1,990.00 ден
Кога станува жешко на скара, се користат црни ракавици за скара направени од висококвалитетен велур! Детали: Велур со висок квалитет
Затвори

Big Muffin Cups-модли х6

449.00 ден
6 големи, нелепливи модли за мафини кои може да се искористат повеќе пати. висина 50мм капацитет 200мл