Не се само рецептот и начинот на кој што ја спремате храната важни за резултатот. За идеално спремена храна потребни се и беспрекорно квалитетни тенџериња.

Да се има барем едно квалитетно тенџере е од суштинско значење на секој готвач – од почетник па се до професионалец. Во нашите колекции на тенџериња се наоѓа и GEM на BergHOFF.  Од GEM може да се инспирирате и добиете желба повеќе да го откриете светот на вкусовите. Во GEM се искористени најквалитетни материјали и е внимавано секој детаљ да е доведен до совршенство. Колекцијата во себе носи функционална едноставност и поддржува каков било начин на готвење или пристап. Без оглед на вашиот вкус, GEM е секогаш на ваша страна. GEM ви гарантира удобно и задоволувачко искуство при секое готвење.

Ne se samo receptot I nachinot na koj shto ja spremate hranata vazhni za rezultatot. Za idealno spremena hrana potrebni se I besprekorno kvalitetni tendjerinja.

Da se ima barem edno kvalitetno tendzere e od sushtinsko znachenje na sekoj gotvach – od pochetnik pa se do profesionalec. Vo nashite kolekcii na tejdzerinja se naogja I GEM na BergHOFF. Od GEM mozhe da se inspirirate I da dobiete zhelba povekje da go otkriete svetot na vkusovite. Vo GEM se iskoristeni najkvalitetnite materijali I e vnimavano sekoj detalj da e doveden do sovrshenstvo. Kolekcijata vo sebe nosi funkcionalna ednostavnost I poddrzhuva kakov bilo nachin na gotvenje. Bez ogled na vashiot vkus, GEM e sekogash na vasha strana. GEM vi garantira ubodno I zadovoluvachko iskustvo pri sekoe gotvenje.

Showing 1–12 of 38 results

Show sidebar

Blomsterberg copper casserole – бакарно тенџере 1,5L

3,990.00 ден

Blomsterbergs – бакарно тенџере 0,4л

1,990.00 ден

Chistera blue-длабока тава за готвење 28см

17,800.00 ден

Cocotte basil-длабока тава за готвење (round 24см)

16,604.00 ден

Cocotte cinnamon-дл. тава за готвење (oval 29см)

19,000.00 ден

Cocotte-длабока тава за готвење (round 24см)

14,433.00 ден

Downdraft cookware set – сет од 3 тенџериња

11,590.00 ден

Eclipse – тенџере (24 см)

1,790.00 ден

Funktion – сад за млеко, 600 мл

949.00 ден

Gem – тенџере (18цм)

2,890.00 ден

Gem – тенџере (28см)

4,490.00 ден

Gem – тенџере 28см

3,990.00 ден