Рецепти

Риба-лист со копар и лимон

Риба-лист со копар и лимон

Состојки:
Едно филе лист
2 лаж. вода
1 лаж. путер
Половина лимун
1 лаж. копар
Свеж магдонос
Сол
Маслиново масло

Упатство:
• Ставете ја решетката во Lékué садот за готвење на пареа. Додадате ги водата, рибата и малку сол.
• Ставете путер врз рибата заедно со 1 лаж. маслиново масло, копар и исецкан магдонос.
• Затворете го садот и гответе 1 минута и 20 секунди на 800 W. Извадете го садот од печката и оставете го затворен уште една минута пред да го сервирате. За дополнителен вкус попрскајте го јадењето со Lékué цитрус спрејот.

Совет:
• Не заборавајте да го оставите садот затворен една минута за да рибата може да го заврши процесот на готвење во сопствената топлина.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × one =