Showing 1–12 of 96 results

Show sidebar
Close

Chinese wok – тава

5,200.00 ден
Главни карактеристики: Материјал: алуминиумВнатрешност: нелепливаНадворешност: отпорна на високи температуриРачки: од двете страни на тенџеретоОснова: индукцискаОдржување: се препорачува рачно миењеДолжина: 40
Close

Cubo – алатка за ореви

490.00 ден
Материјал: цинкОдржување: се препорачува рачно миењеДолжина: 17,5 цм.
Close

Eclipse – тава (24 цм)

1,090.00 ден

Тава совршена за секојдневно пржење, со нелеплив слој и мала потреба за масло, што ја прави идеална за здраво готвење. Основата е дизајнирана за енергетско ефикасно готвење и рамномерна распределба на топлината. Не содржи олово, а рачките се секогаш ладни за лесна употреба.

Close

Eclipse – тава за палачинки

1,190.00 ден

Тава идеална за подготовка на палачинки, но исто така и за пржени јајца или омлети. Исклучително е лесна за ракување, а се карактеризира со брза и еднаква распределба на топлината, со база која е енергетски ефикасна. Лесно се чисти и не содржи олово.

Close

Essence – прибор за јадење (72п.)

11,990.00 ден
Приборот за јадење се состои дури од 72 парчиња (15 различни видови), со висок квалитет, направени од 18/10 нерѓосувачки метал.
Close

Essence – сет од прибор за јадење (30п.)

4,900.00 ден
Материјал: 18/10 нерѓосувачки челик Надворешен финиш: ефект на огледало/рефлексија Одржување: се мие во машина за садови Сетот вклучува 30 парчиња,
Close

Essentials – дводелен сад за овошје

3,990.00 ден

Дводелниот сад за овошје е вистинско откритие за практично и стилско сервирање на овошјето, со што визуелниот ефект на трпезата би бил засилен за неколку пати!

Close

Essentials – мелница за бибер

1,090.00 ден
Материјали: керамика, дрво Надворешен финиш: сјаен Одржување: се препорачува рачно миење Должина: 6 цм. Висина: 26,5 цм.
Close

Essentials – ножици за месо

990.00 ден
Ножиците за подготовка на месо се направени од нерѓосувачки челик (х20Cr13), со држачи направени од висококвалитетна, ABS пластика. Се препорачува
Close

Essentials – преса за кафе и чај (0,35л.)

890.00 ден
Материјали: 18/10 нерѓосувачки челик, стакло отпорно на топлина, полипропилен Одржување: се мие во машина за садови Должина: 10,5 цм. Висина:
Close

Essentials – преса за кафе и чај (0,8л.)

1,290.00 ден
Материјали: 18/10 нерѓосувачки челик, стакло отпорно на топлина, полипропилен Одржување: се мие во машина за садови Должина: 14 цм. Висина:
Close

Essentials – ренде (22cm)

590.00 ден
Материјал: нерѓосувачки челикОдржување: се мие во машина за садовиДолжина: 12,5 цм.Висина: 22 цм.Надворешни димензии: 12,5 х 12,5 х 22 цм.