Од обични ручеци со пријатели и семејства до весела вечера, изберете од нашиот широк спектар на секојдневни чинии. Разновидни и практични за сите прилики. Изненадете ги вашите гости, со чинии за супи и тестенини, но и за десети, кои заедно креираат совршена целина. Чиниите се направени од порцелан и рачно боени, со златни, металик и пастелни бои. Покрај порцеланските, нашиот асортиман ги опфаќа и чиниите направени од керамика. Тие се подеднакво совршени за прослави на отворено или елегантни средби внатре во домот. Секој сет е спакуван со соодветна луксузна кутија, што ги прави совршен подарок за вашите блиски. Тие се достапни во широк спектар на шарени дизајни за да одговараат на сите вкусови и кујни. Оставете впечаток со извонредно дизајнираните сетови за максимална разновидност.

 

Od obicni ruceci so prijateli i semejstva do vesela vecera, izberete od nasiot sirok spektar na sekojdnevni cinii. Raznovidni i prakticni za site priliki. Iznenadete gi vasite gosti, so cinii za supi i testenini, no i za deserti, koi zaedno kreiraat sovrsena celina. Ciniite se napraveni od porcelan i racno boeni, so zlatni, metalik i pastelni boi. Pokraj porcelanskite, nasiot asortiman gi opfakja i ciniite napraveni od keramika. Tie se podednakvo sovrseni za proslavi na otvoreno ili elegantni sredbi vnatre vo domot. Sekoj set e spakuvan so soodvetna luksuzna kutija, sto gi pravi sovrsen podarok za vasite bliski. Tie se dostapni vo sirok spektar na sareni dizajni za da odgovaraat na site vkusovi i kujni. Ostavete vpecatok so izvonredno dizajniranite setovi za maksimalnata raznovidnost.

Showing 1–12 of 39 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

Deco – сет од 4 длабоки чинии

3,490.00 ден
 • Материјал: рачно боен порцелан
 • Димензии: дијаметар од 13 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Затвори

Deco – сет од 4 длабоки чинии

3,490.00 ден
 • Материјал: рачно боен порцелан
 • Димензии: дијаметар од 23 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Затвори

Deco – сет од 4 чинии

3,690.00 ден
Сет од 4 порцелански чинии, со дијаметар од 28 сантиметри. Чиниите се со специфичен дизајн и изглед, кој содржи златни

Deco – сет од 4 чинии за десерт

2,990.00 ден
 • Материјал: рачно боен порцелан
 • Димензии: дијаметар од 20 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
-50%
Затвори

Dine Soup/Pasta-х4 чинии за супа

2,190.00 ден 1,095.00 ден
 • Материјал: порцелан
 • Димензии:  дијаметар 25 cm; висина 3.5 cm
 • Одржување: се мие во машина за садови
Затвори

Leo – овална чинија со даска за сечење

990.00 ден
 • Материјал: бамбус
 • Одржување: се мие рачно
 • Димензии: 34,5 х 20,5 х 3,5 цм
Затвори

Like – длабока чинија

790.00 ден
Длабока чинија наменета за супи, чорби, тестенини и друга слична употреба, изработена од премиум порцелан, во темно сина боја. Има
-26%
Blueblossom
Stone
Затвори

Like – сет за кафе (12 парчиња)

5,390.00 ден 3,990.00 ден
Сет наменет за кафе изработен од премиум порцелан. Може да биде во неколку бои и содржи 12 парчиња – 4
Затвори

Like – сет за кафе (18 парчиња)

7,430.00 ден
Сет за кафе од 18 парчиња, изработен од премиум порцелан. Се состои од 6 шолји, 6 тацни и 6 чинии
Затвори

Like – сет од 12 чинии

7,590.00 ден
Сет од 12 порцелански чинии – 4 стандардни (30 см), 4 длабоки (20) и 4 чинии за салата (21 см).
-27%
Затвори

Like – сет од 8 чинии

6,190.00 ден 4,490.00 ден
Сет од 8 порцелански чинии – 4 стандардни и 4 длабоки. Безбеден е за употреба во микробранова печка.
Затвори

Like – чинија

790.00 ден
Чинија за повеќенаменска употреба, изработена од премиум порцелан, во темно сина боја. Има дијаметар од 30 cm.