Постигнете професионални резултати со силиконските модли од Lékué Gourmet колекцијата. Сервирајте ги чиниите како вистински врвен готвач. Модлите се наменети за домашна подготовка на десерти, како и на солени јадења. Направени се од 100% платиниумски силикон, издржлив и отпорен материјал којшто може да биде искористен помеѓу -60ºC и 240ºC, што ги прави погодни за употреба во рерна, микробранова печка и фрижидер. Чистењето не може да биде полесно, само ставете ги во машина за миење на садови и тие ќе бидат перфектно чисти. Силиконските модли се нелепливи, па поради тоа е многу лесно да се отстранат остатоците. Модлата има засилена внатрешна структура, па што се однесува до флексибилноста, стабилна е и лесна за пренос. BPA Free. Изненадете ги вашите гости со совршено направени десети и солени јадења.

 

Postignete profesionalni rezultati so silikonskite modli od Lekue Gourmet kolekcijata. Servirajte gi ciniite kako vistinski vrven gotvac. Modlite se nameneti za domasna podgotovka na deserti, kako i na soleni jadenja. Napraveni se od 100% platiniumski silikon, izdrzliv i otporen materijal kojsto moze da bide iskoristen povekje -60ºC i 240ºC, sto gi pravi pogodni za upotreba vo rerna, mikrobranova pecka i frizider. CIstenjeto ne moze da bide polesno, samo stavete gi vo masina za mienje na sadovi i tie kje bidat perfektno cisti. Silikonskata modla e nelepliva, pa poradi toa e mnogu lesno da se otstranat ostatocite. Modlata ima zasilena vnatresna struktura, pa sto se odnesuva do fleksibilnosta, stabilna e i lesna za prenos. BPA Free. Iznenadete gi vasite gosti so sovrseno napraveni deserti i soleni jadenja.

Showing 1–12 of 34 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
-17%
Затвори

Bagels-модли за подготовка на крофни х6

1,190.00 ден 990.00 ден
Откријте го најлесниот начин за подготвување на домашни крофни и ѓевреци. Сетот содржи 6 модли.
Затвори

Big Muffin Cups-модли х6

449.00 ден
6 големи, нелепливи модли за мафини кои може да се искористат повеќе пати. висина 50мм капацитет 200мл
-50%
Затвори

Bordelais Canneles – модла

990.00 ден 495.00 ден
Постигнете професионални резултати со силиконските модли од Lékué Gourmet колекцијата. Една модла содржи 8 калапи. Сервирајте ги чиниите како вистински
Затвори

C’rush – модла за мраз

490.00 ден
Модла за мраз изработена од 100% платинест силикон, кој е BPA Free. Ставете вода, поставете ја модлата во замрзнувач и
Затвори

Cake Pops – модла за мини колачиња

1,190.00 ден
Модла за мини колачиња – Cake Pops Производител: Lékué Со овој комплет може да се направат дури 18 мини колачиња!
Затвори

Classic Round – модла (26 см)

990.00 ден
Модлата за торта е флексибилна, нелеплива и лесно се чисти. Едноставна и практична за приготвување на секаков вид на оброк.

Cookie glass – модли за колачи х8

990.00 ден
Сет од 8 модли за оригинално приготвување на колачи во форма на чаши. Се мие во машина за садови
Затвори

DUO Silicone & Ceramics – модла за торта 23цм

1,840.00 ден
Силиконска модла од 23 cm, која е перфектен спој на платинест силикон и керамика. Имено, изработена е од 100% нелеплив
Затвори

Heart Mould – модла

990.00 ден
Модла за подготовка на 8 колачи во форма на срце, изработена од 100% платинест силикон кој е BPA Free. Безбедна
Затвори

Ice Block Diamond – сет од 2 модли за мраз

890.00 ден
Послужете водка, виски или било кој друг пијалок на оригинален начин. Ако сте обожавател на коктели и разни пијалоци сега

Ice Block Sphere – сет од 2 модли за мраз

890.00 ден
Послужете водка, виски или било кој друг пијалок на оригинален начин. Ако сте обожавател на коктели и разни пијалоци сега
-30%
Бела
Црвена
Црна
Затвори

Ice Box – сад за мраз

1,990.00 ден 1,393.00 ден
Направете, складирајте и послужете коцки мраз – се во еден сад. Бидете спремни за гости и сопствено уживање во секое