Складирајте тестенини, житарици, зеленчук или пак кафе и чај, во нашите тегли со одличен дизајн и многу лесен пристап. Oслободете се од хаосот во кујна. Просторот ќе Ви е организиран на тој начин што секогаш ќе имате на дофат се’ што ви треба. Теглите имаат капак, со непропустлив силикон што ја одржува свежината на состојките. Теглите направени од стакло имаат херметички двобоен пластичен капак за чување на вашата храна. Имаме и тегли од боросиликатно стакло, отпорно на топлина и безбедно за во машина за садови.

Кутиите за кафе и чај се неизоставен дел од нашата колекција. Направени се од метал и достапни во повеќе бои и големини.

Skladirajte testenini, zhitarici, zelenchuk ili pak kafe i caj, vo nasite tegli so odlicen dizajn i mnogu lesen pristap. Oslobodete se od haosot vo kujna. Prostorot ke Vi e organiziran na toj nacin sto sekogas ke imate na dofat se’ sto vi treba. Teglite imaat kapak, so nepropustliv silikon sto ja odrzuva svezhinata na sostojkite. Teglite napraveni od staklo imaat hermeticki dvoboen plasticen kapak za cuvanje na vasata hrana. Imame i tegli od borosilikatno staklo, otporno na toplina i bezbedno za vo masina za sadovi.

Kutiite za kafe i caj se neizostaven del od nasata kolekcija. Napraveni se od metal i dostapni vo povekje boi i golemini.

Showing 1–12 of 16 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

Bivita – тегла за одгледување на никулци

1,495.00 ден
Bivita е тегла специјализирана за одгледување на никулци, со вградена вентилација и циркулација на воздух на основата кои овозможуваат совршени
New
Затвори

Click&Fresh – тегли за складирање

690.00 ден990.00 ден
Click&Fresh се квадратни  тегли во четири големини. Благодарение на капакот, теглите се херметички затворени и ја зачувуваат свежината на храната
Затвори

Comodo – тегла

690.00 ден790.00 ден
Тегла со капацитет од 1 литар и модерен дизајн од стакло, кој ќе ви овозможи да ги складирате сите ваши
-50%
Затвори

Kit Pickles – сет од 2 тегли за зимница

1,490.00 ден 745.00 ден
Сет од 2 тегли наменети за подготовка и складирање на најрозновидна зимница. Со нив, подготовката на здрав и ферментиран зеленчук
Затвори

Kitchen – стаклена тегла

890.00 ден1,390.00 ден
Материјал: Стакло (тегла), пластика (капак)
Затвори

Latina-Стаклена тегла 1500мл

1,290.00 ден
Latina-Стаклена тегла 1500мл Код: 2855.22 Стаклена тегла со двобоен херметички пластичен капак за чување на вашата храна. Произведена е во

Leo – сад за складирање (XL)

990.00 ден
Одржување: се мие во машина за садовиДолжина: 11,5 цм.Висина: 30 цм.Надворешни димензии: 11,5 х 11,5 х 30 цм.Капацитет: 2,1 литри
Затвори

Leo – сад за тестенини

890.00 ден
  • Материјал: боросиликатно стакло
  • Одржување: се мие во машина за садови
  • Димензии: 10 х 10 х 29,5 цм
Затвори

Leo – сет од 2 кутии за складирање

945.00 ден
  • Материјал: тегли – високо квалитетна пластика капак – полипропилен со силикон
  • Одржување: се мие во машина за садови
Затвори

Leo – сет од 3 кутии за складирање

1,690.00 ден
  • Материјал: боросиликатно стакло
  • Одржување: се мие во машина за садови
  • Дијаметар: 10 цм

Leo – сет од 3 садови со вакуум

2,390.00 ден
Сетот се состои од три садови за складирање на храна, со различна големина, со дополнителна алатка за вакумирање на истите,
Затвори

Leo – сет од 5 кутии за складирање

2,690.00 ден
  • Материјал: тегли - високо квалитетна пластика капак - полипропилен со силикон
  • Одржување: се мие во машина за садови