Не се само рецептот и начинот на кој што ја спремате храната важни за резултатот. За идеално спремена храна потребни се и беспрекорно квалитетни тенџериња.

Да се има барем едно квалитетно тенџере е од суштинско значење на секој готвач – од почетник па се до професионалец. Во нашите колекции на тенџериња се наоѓа и GEM на BergHOFF.  Од GEM може да се инспирирате и добиете желба повеќе да го откриете светот на вкусовите. Во GEM се искористени најквалитетни материјали и е внимавано секој детаљ да е доведен до совршенство. Колекцијата во себе носи функционална едноставност и поддржува каков било начин на готвење или пристап. Без оглед на вашиот вкус, GEM е секогаш на ваша страна. GEM ви гарантира удобно и задоволувачко искуство при секое готвење.

Ne se samo receptot I nachinot na koj shto ja spremate hranata vazhni za rezultatot. Za idealno spremena hrana potrebni se I besprekorno kvalitetni tendjerinja.

Da se ima barem edno kvalitetno tendzere e od sushtinsko znachenje na sekoj gotvach – od pochetnik pa se do profesionalec. Vo nashite kolekcii na tejdzerinja se naogja I GEM na BergHOFF. Od GEM mozhe da se inspirirate I da dobiete zhelba povekje da go otkriete svetot na vkusovite. Vo GEM se iskoristeni najkvalitetnite materijali I e vnimavano sekoj detalj da e doveden do sovrshenstvo. Kolekcijata vo sebe nosi funkcionalna ednostavnost I poddrzhuva kakov bilo nachin na gotvenje. Bez ogled na vashiot vkus, GEM e sekogash na vasha strana. GEM vi garantira ubodno I zadovoluvachko iskustvo pri sekoe gotvenje.

Showing 1–12 of 38 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

Blomsterberg copper casserole – бакарно тенџере 1,5L

3,990.00 ден
Капацитет: 1,5 литри – Дијаметар: Ø16,5 см Внатрешност: нерѓосувачки челик 18/8 Надворешност: бакарен слој За сите извори на топлина Не

Blomsterbergs – бакарно тенџере 0,4л

1,990.00 ден
Blomsterbergs – бакарно тенџере 0,4л

Chistera blue-длабока тава за готвење 28см

17,800.00 ден
Мултифункционалната тава за готвење има специјално дизајниран капак со тн Chistera Drop структура. Овозможува храната целосно да омекне и не

Cocotte basil-длабока тава за готвење (round 24см)

16,604.00 ден
9 пати поефикасна од конкурентните производи со 10% повеќе влажност при готвењето за неверојатно вкусни оброци. Длабока тава за готвење,

Cocotte cinnamon-дл. тава за готвење (oval 29см)

19,000.00 ден
9 пати поефикасна од конкурентните производи со 10% повеќе влажност при готвењето за неверојатно вкусни оброци. Длабока тава за готвење,

Cocotte-длабока тава за готвење (round 24см)

14,433.00 ден
9 пати поефикасна од конкурентните производи со 10% повеќе влажност при готвењето за неверојатно вкусни оброци. Длабока тава за готвење,

Cookware set TWIN Essence-сет од 4пар.

19,980.00 ден
Сет од 4 тенџериња изработени по специјална SIGMA Classic формула која се состои од повеќе слоја и тоа-два изработени од

Cookware set ZWILLLING Joy-сет од 4пар.

14,624.00 ден
Сет од 4 садови за готвење со модерен и безвременски дизајн, со стаклен капак за економично готвење и заштедување на

Covered stockpot Hotel – тенџере (28см)

5,390.00 ден
Главни карактеристики: Материјал: 18/10 нерѓосувачки челик Внатрешност: 18/10 нерѓосувачки челик Надворешност: отпорна на високи температури Рачки: од двете страни на
New
Затвори

Downdraft cookware set – сет од 3 тенџериња

11,590.00 ден
  • Патентираната технологија гарантира оптимално извлекување на пареа
  • Одлично за енергетски ефикасно готвење
  • Стаклен капак со интегрирани воздушни канали
  • Рачките остануваат ладни за време и по готвењето
  • Совршено одговара за сите системи и плочи за готвење
  • Можност да се затвори садот со вртење на капакот за 180 степени
  • Безбедни за во машина за миење садови
-40%
Затвори

Eclipse – тенџере (24 см)

2,990.00 ден 1,790.00 ден
Материјал: алуминиум Внатрешност: нелеплива Надворешност: отпорна на високи температури Основа: индукциска Одржување: се препорачува рачно миење Висина: 15 см Капацитет:  6,6 литри Дијаметар: 24 см
-19%New
Затвори

Eclipse – тенџере 16 см

980.00 ден 795.00 ден
*Тенџерето е наменето и за индукциска рингла