Во секој дом е потребно да се има најмалку еден бокал. Во бокали ја чувате водата ладна во жешки денови, правите detox пијачка или mix за омилениот коктел.

Кај нас ќе најдете бокали со повеќе намени. Basic Jug бокал со капацитет од 1,5 литар, направен од стакло со рачна изработка. Тој е must-have во летните периоди кога течностите сакате да бидат ладни. Dine Creamer е бокал (0,25 или 0,5 ml) изработен од порцелан чија што намена е да го чува млекото на маса блиску до вас.

Vo sekoj dom e potrebno da se ima najmalku eden bokal. Vo bokali ja chuvate vodata ladna vo zheshki denovi, pravite detoc pijachka ili mix za omileniot koktel.

Kaj nas kje najdete bokali so povekje nameni. Basic Jug bokal so kapacitet od 1,5 litar, napraven od staklo so Rachna izrabotka. Toj e musht-have vo letnite periodi koga technostite sakate da bidat ladni. Dine creamer e bokal (0,25 ili 0,5 ml) izraboten od porcelain chija shto namena e da go chuva mlekoto na masa blisku do vas.

Showing all 8 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Бела
Тиркизна
Транспарентна
Затвори

Basis Jug 1,5L – бокал

1,690.00 ден1,990.00 ден
  • Материјал: рачна изработка на стакло
  • Димензии: висина 27цм, ширина 16цм
  • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа

Brioso – сет од бокал и 2 чаши

2,490.00 ден 1,743.00 ден
Сетот од стаклен бокал и 2 стаклени чаши е наменет за најпријатни моменти на уживање покрај омилениот пијалок. Со својот
Затвори

Dine Creamer-бокалче за млеко 0.15л

590.00 ден
  • Материјал: порцелан
  • Одржување: се мие во машина за садови
Затвори

Dine jug-бокалче 0,25л

780.00 ден
  • Материјал: порцелан
  • Димензии: висина 10 cm; ширина 8 cm
  • Одржување: се мие во машина за садови
-30%
Затвори

Duo – бокал за кафе (1L)

2,990.00 ден 2,090.00 ден
Стаклен бокал за кафе, со капацитет од 1 литар, со уникатна рачна изработка од стакло кое е отпорно на високи
New
Затвори

Funktion vacuum jug – вакумски бокал 1.5L

1,599.00 ден
Со својот елегантен дизајн и лесно ракување, овој термос/бокал ќе биде омилен во вашата кујна. Капацитет: 1,5 литри Ги одржува

Funktion Vacuum jug – вакумски бокал 1L

849.00 ден
Термичкиот бокал FUNKTION е изработен од црна пластика. Термосот е опремен со стаклена внатрешност, која обезбедува оптимална термичка отпорност на
Затвори

Jug – бокал за вода

1,690.00 ден
Бокал за вода, лимунда или сок, со капак и додаток кој служи за ладење на пијалокот. Имено, кога ќе го