Најубавиот дел од денот е исполнет со шолја добро кафе или чај. Кај нас ќе најдете сè што е потребно за подготовка на следното кафе/чај уживање.

Наша препорака: Француска преса.
Од 30-тите години на минатиот век до денес француската преса се покажа како еден од најдобрите производи за подготвување на кафе или чај. И покрај големиот број на модификации кои ги има низ годините ,таа е еден од оние производи чијшто дизајн не се заборава. Француската преса дефинитивно е правилниот избор на вистинските љубители на добро кафе или чај.

Antonio – апарат за правење пенливо млеко.
Апарат кој благодарение на иновативниот механизам на центрифугирање, млекото го претвора во пенлив крем. Создаден да ги задоволи вкусовите и на најпребирливите кафехоличари на кои им е важна структурата на макијатото.

Najubaviot del od denot e ispolnet so sholja dobro kafe ili chaj. Kaj nas kje najdete sè shto vi e potrebno za podgotovka na slednoto kafe/chaj uzhivanje.

Nasha preporaka: Francuska presa.
Od 30-tite godini na minatiot vek do denes francuskata presa se pokazha kako e den od najdobrite proizvodi za podgotvuvanje na kafe ili chaj. I pokraj golemiot broj na modifikacii koi gi ima niz godinite, taa e eden od onie proizvodi chijshto dizajn ne se zaborava. Francuskata presa definitivno e pravilniot izbor na vistinskite ljubiteli na dobro kafe ili chaj.

Antonio – apparat za pravenje penlivo mleko.
Aparat koj blagodarenie na inovativniot mehanizam na centrifugiranje, mlekoto go pretvora vo penliv krem. Sozdaden da gi zadovoli vkusovite I na najprebirlivite kafeholichari na koi im e vazhna strukturata na makijatoto.

Showing 1–12 of 34 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

Angelo – апарат за филтер кафе

1,890.00 ден
Љубителите на кафето знаат дека нема ништо што може да го надмине вкусот на свежо вареното кафе. Токму апаратот за
Затвори

Antonio – апарат за правење пенливо млеко

1,990.00 ден
Апарат кој благодарение на иновативниот механизам на центрифугирање, млекото (без разлика дали е топло или ладно) го претвора во пенлив
Затвори

Armonia – чајник

1,490.00 ден
Стаклен чајник со капацитет од 1,2L, изработен од боросиликатно стакло кое е отпорно на високи температури, до 100°C. Станува збор
-30%
Затвори

Bangle – сет од 2 садови

2,990.00 ден 2,093.00 ден
 • Материјал: рачно боено стакло
 • Димензии: дијаметар 9 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
New
Затвори

Caffè per me – апарат за еспресо 0.2l

1,490.00 ден
 • изработен од нерѓосувачки челик
 • за сите видови на плочи, вклучувајќи и индукција
 • идеален за секојдневна употреба
 • безбеден за во машина за миење садови
New
Затвори

Concisco- Налепници на капсули за кафе

690.00 ден
 • Ø 3.6 cm
 • изработени од не'рѓосувачки челик
 

CONSCIO- Сет од 8 капсули за кафе

1,689.00 ден
-Направени од не'рѓосувачки челик -Можат да се мијат во машина за садови
New
Aquarius/Водолија
Aries/Овен
Cancer/Рак
Capricorn/Јарец
Gemini/Близнаци
Leo/Лав
Libra/Вага
Pisces/Риби
Sagittarius/Стрелец
Scorpio/Шкорпија
Taurus/Бик
Virgo/Девица
Затвори

Count Your Lucky Stars – шолја

690.00 ден
Материјал: New Bone China porcelain, сертифициран за безбедност при контакт со храна и пијалоци, за миење во машина за садови и за подгревање во микробранова печка. Дијаметар: 10 cm Капацитет: 350 ml

DIEGO- Преса за кафе

2,359.00 ден
 • Висина: 16.5 cm
 • Ширина: 10.3 cm
 • Материјал: Високо квалитетен не'рѓосувачки челик
 • Капацитет: 600 ml
Затвори

Dine Creamer-бокалче за млеко 0.15л

590.00 ден
 • Материјал: порцелан
 • Одржување: се мие во машина за садови
Затвори

Dine jug-бокалче 0,25л

780.00 ден
 • Материјал: порцелан
 • Димензии: висина 10 cm; ширина 8 cm
 • Одржување: се мие во машина за садови
-30%
Затвори

Duo – бокал за кафе (1L)

2,990.00 ден 2,090.00 ден
Стаклен бокал за кафе, со капацитет од 1 литар, со уникатна рачна изработка од стакло кое е отпорно на високи