Ентериер

5 нови ресторани кои својот фантастичен ентериер го постигнаа со производите на Pedrali

Секој извонреден ресторан, покрај со префинетоста на менито, својата личност ја изразува и преку атмосферата која е креирана и услугите кои ги нуди. Како што веќе знаете, колекцијата Pedrali се состои од парчиња мебел кои можат да бидат во многубројни финиши, димензии, облици, материјали и бои. Изработени од дрво, пластика или метал, тие одговараат на најразновидните барања за опремување на ресторани. Во продолжение, погледнете дел од најновите клиенти на овој извонреден италијански бренд.

1. Philiaz - Caldaro, Bolzano

2. Playa Blanca Restaurant - Punta Cana, Santo Domingo

3. Zomby Blue – Milan, Italy

4. Cattaneo Bistrot - Monza, Italy

5. Carnoustie Golf Links - Carnoustie, Scotland

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

two × 3 =