Нашиот асортиман на производи за сервирање и прибор за на маса опфаќа секаков прибор и повеќенаменски сетови за сервирање. Сетовите за сервирање се состојат од три или повеќе црни или бели чинии, поставени на подлога од бамбусово дрво. Садовите за овошје се неизоставен дел, направени од нерѓосувачки челик. Гарантирано одличен изглед на овошјето! Секој од производите дава елегантен изглед на масата, а истовремено перфектен декоративен елемент. Лесно се одржуваат и лесни се за носење.

Останатите садови за сервирање се направени со рачна изработка на класично стакло, дизајнирани за послужување на храна за сите пригоди. Подметачите и сетовите за зачини се неизоставен дел од колекцијата, кои заедно прават една совршена целина.

 

Nasiot asortiman na proizvodi za serviranje i pribor za na masa opfakja sekakov pribor i povekjenamenski setovi za serviranje. Setovite za serviranje se sostojat od tri ili povekje crni ili beli cinii, postaveni na podloga od bambusovo drvo.  Sadovite za ovosje se neizostaven del, napraveni od negjosuvachki celik. Garantirano odlicen izgled na ovosjeto! Sekoj od proizvodite dava eleganten izgled na masata, a istovremeno perfekten dekorativen element. Lesno se odrzuvaat i lesni se za nosenje.

Ostanatite sadovi za serviranje se napraveni so racna izrabotka na klasicno staklo, dizajnirani za posluzuvanje na hrana za site prigodi. Podmetacite i setovite za zacini se izostaven del od kolekcijata, koi zaedno pravat edna sovrsena celina.

 

Showing 1–36 of 89 results

Show sidebar
Sold out
Close

Alabastro 13 – сад за сервирање

499.00 ден
Садот за сервирање Alabastro е изработен од полу транспарентно стакло, во беж боја. Самиот дизајн има некои смирувачки тонови, што
Close

Albastro – овална чинија за сервирање

890.00 ден1,290.00 ден
Овалната чинија за сервирање Alabastro е изработена од полу транспарентно стакло, во беж боја. Самиот дизајн има некои смирувачки тонови,
Close

Angelo – соларник

1,190.00 ден
 • Материјал: полиран никел
 • Висина: 7 цм
Close

Antipasti Cabaret – сад за сервирање

1,180.00 ден
 • Материјал: високо квалитетно стакло
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Димензии: 314/27 / 314 мм
Close

Aqua Ice bucket and tongs- сад за мраз

1,096.00 ден
Aqua Ice bucket and tongs- сад со штипка за мраз Транспарентен, пластичен сад за мраз. На дното од садот се
Close

Blob – сет од 3 чинии

2,290.00 ден
 • Материјал: нерѓосувачки челик
 • Димензии: 14 цм, 17 цм и 23 цм
Close

Ciao – држач за салфети

790.00 ден
Држач за салфети Ciao – производ во кој формата ја пресретнува функционалноста. Презентирајте ги салфетите на масата во елегантен и
Close

Ciao – чинија за сервирање

1,290.00 ден
Чинијата за сервирање од колекцијата Ciao е целосно изработена од стакло, а нејзината намена е широка: од утринскиот оброк до
Close

Cocoon – повеќенаменски сад

2,890.00 ден5,990.00 ден
 • Материјал: нерѓосувачки челик и полиран со ефекти на рефлексија
 • Димензии: S - Ø 16 цм L - Ø 30 цм

Crescent – сад за овошје

1,990.00 ден2,990.00 ден
 • Материјал: метал, во темно кафеава боја
 • Димензии: S - 39 x 20 x 10 цм L - 49 x 24 x 13 цм
Close

Diabolo – сад за бибер

1,190.00 ден
 • Материјал: хромиран, црн никел
 • Висина: 7 цм
Close

Elbharmonie – сад за послужување

2,490.00 ден
 • Материјал: високо исполиран нерѓосувачки челик
 • Димензии: 23 x 14 x 3 цм

Elevate Тongs-метална фаќалка

990.00 ден
Фаќалка создадена од нерѓосувачки метал и силиконска облога на врвот која е отпорна на топлина и издржува до 270 °C.
Close

Essentials – дводелен сад за овошје

3,990.00 ден
 • Материјал: 18/10 нерѓосувачки метал и детали од полипропилен
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Димензии: должина 30 цм, висина 16 цм
Close

Essentials – мелница за бибер

1,090.00 ден
 • Материјал: керамика, дрво
 • Одржување: се мие рачно
 • Димензии: 6 x 6 x 26,5 цм
Close

Essentials – фаќалка

390.00 ден
 • Материјал: нерѓосувачки челик и најлон
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Димензии: 34 х 4 х 3 цм
Close

Fontaine – централна чинија (+вазна)

5,480.00 ден
 • Материјал: стакло, полиран нерѓосувачки челик
 • Димензии: 27 x 24.5 (h) cm
 • Одржување: чиниите се мијат во машина за садови
Кафеава
Сина
Close

Forest Platter – сад (35цм)

9,490.00 ден
 • Материјал: рачна изработка на стакло
 • Димензии: висина 7,5цм, ширина 35цм
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Зелена
Сина
Close

Galea – чинија за овошје

3,490.00 ден
Чинијата за овошје од колекцијата Galea е перфектна симбиоза на дизајн и функционалност. Направена е од рачно изработено стакло, кое
-25%
Close

Galzone – даска за послужување (4сад.)

1,980.00 ден 1,490.00 ден
Даска со четири садови за сервирање храна димензии: L 30,0cm- H 4,0cm- W 15,0cm
Бела
Зелена
Црвена
Close

Gocce-ѕвоно за сирење

2,220.00 ден
GOCCE Rectangular cheese dish set- сад за сирење 25.25 x 18 x 11.5cm Овој сет содржи послужавник, капак и даска
Песок
Сива
Сина
Црвена
Close

Gocce-кутија за колачи/бисквити

990.00 ден
Biscotto- кутија за колачи Овој сад за колачи со меки примамливи линии убаво ќе ги зачува и презентира Вашите колачи
Песок
Сива
Сина
Транспарентна
Црвена
Close

Gocce-сад за путер

790.00 ден
Butter dish – Сад за путер 20 x 12.3 x 7.5cm Елегантен сад за путер составен од практична и колоритна
Зелена
Црвена
Close

Gocce-Сад за сирење

1,494.00 ден
GOCCE Cheese dish set – Сад за сирење 32 x 20.8 x 10cm Овој сад за сирење содржи послужавник, капак
New
Close

GoEat – сет за сол и бибер

399.00 ден
 • Димензии: H7 x W3.2 x D3.2 cm
 • Се мие со влажна крпа.
Песок
Транспарентна
Close

Grace-послужавник

1,490.00 ден
Послужавник во комбинација на две бои, кој целосно ги интерпретира квалитетот и работните техники типични за Grace: алтернација на транспарентност
Sold out
Close

Grid – сад за овошје

15,990.00 ден
 • Материјал: полиран, нерѓосувачки челик
 • Димензии: Ø 50 cm
Close

Gusto – сет од 2 садови за сервирање

1,690.00 ден
Сетот од 2 садови за сервирање е еден од најоригиналните производи на колекцијата Gusto. Комбинацијата на висококвалитетното и хигиенско дрво
Close

Gusto – сет од 3 садови за сервирање

1,490.00 ден
Сетот од 3 садови за сервирање е еден од најоригиналните производи на колекцијата Gusto. Комбинацијата на висококвалитетното и хигиенско дрво
Close

HAPPY HOUR – Ice bucket Stella

1,605.00 ден
Ice bucket Stella – Овој сад за мраз кој е транспарентен, има двоен ѕид кој го одржува мразот ладен подолго
Златна
Бела
Платина
Close

Host – чинија

4,490.00 ден4,990.00 ден
 • Материјал: рачна изработка на стакло
 • Димензии: дијаметар 15 cm; висина 9,5 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Зелена
Портокалова
Close

Iris – Држач за салфети

860.00 ден
Држач за салфети произведен со иновативна техника на обликување со која се добива еден нов естетски ефект на транспарентност и
Зелена
Црвена
Close

Iris – сад за овошје

990.00 ден
Чинија со одличен визуелен импакт, карактеризирана со уникатни тонови, транспарентност и бои. Може да се користи како чинија за овошје
Close

KJ – држач за салфети

549.00 ден
Метален држач за салфети, со должина и ширина од 19 cm и висина од 6 cm.
Close

KJ – послужавник

1,490.00 ден
Послужавник изработена од бамбусово дрво, во натур финиш. Има должина од 30 cm и висина од 5 cm.
Close

KJ – сад за путер

1,090.00 ден
Сад со капак наменет за путер, изработен од порцелан. Димензии: 17,5 х 13,5 х h 8,5 cm