Иновативни цедалки со кои ќе Ви излеземе во пресрет на вашите потреби. За цедење на лимон или портокал или за исцедување на вода. За тоа што Ви треба!

Наша препорака:
Helix – Иновативниот дизајн на цедалката Helix го олеснува истиснувањето на лимоновиот сок. Наместо да се исцедува сок со многубројни притисоци према долу, хоризонталниот механизам на извртување ја искористува максимално моќта на рамената и извлекува максимално од лимонот. Направен е од нерѓосувачки челик, BPA Free и лесно се чисти.
Prep&Serve – Овој едноставен, стилски производ ги комбинира функциите на сад за подготовка, сито и сад за послужување во еден уникатен дизајн. Интегрираното сито овозможува миење на храната во главниот сад, а потоа и цедење на вишокот вода, без да ја исфрли содржината. Тој е идеален за подготовка и послужување на салати и овошје или за испирање ориз и леќа пред готвење.

Inovativni cedalki so koi kje Vi izlezeme vo presret na vashite potrebi. Za cedenje na limon I portokal ili za isceduvanje na vodata. Za toa shto Vi treba.

Nasha preporaka:
Helix – Inovativniot dizajn na Helix go olesnuva istisnuvanjeto na limmonoviot sok. Namesto da se isceduva sok  so mnogubrojni pritisoci prema dolu, horizontalniot mehanizam na izvrtuvanje ja iskoristuva maksimalno mokjta na ramenata I izvlekuva maksimalno od limonot. Napraven e od nergjosuvacki celik, BPA Free I lesno se chisti.
Prep&Serve – OVoj ednostaven, stilski proizvod gi kombinira funkciite na sad za podgotovka, sito I sad za posluzhuvawe vo eden unikaten dizajn. Integriranoto sito ovozmozhuva mienje na hranata, a potoa I cedenje na visokot voda, bez da se ja isfrli sodrzinata. Toj e idealen za podgotovka I posluzhuvanje na salati I ovoshe ili za ispiranje oriz I lekja pred gotvenje.

Showing 1–12 of 13 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
-37%
Затвори

Catcher-цедалка за лимон

790.00 ден 499.00 ден
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Безбедно за користење, BPA Free

Colander&Bowl – повеќенаменски сад со цедалка

1,290.00 ден 645.00 ден
Spin&Drain е иновативен, повеќенаменски производ. Споени сад и цедалка за миење, истурање вода, сервирање и, доколку е потребно,  и одмрзнување.
Затвори

Helix – цедалка за лимонов сок

1,290.00 ден
 • Димензии: 24.5 x 9.4 x 9.1 cm
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Безбедно за користење, BPA Free

Leo – цедалка за лимон

399.00 ден
 • Материјал: полипропилен
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Димензии: 13 х 7 х 7 цм
Затвори

Leo – цедалка за лимон со дрвена рачка

490.00 ден
 • Материјал: полипропилен рачка: дрво
 • Одржување: се мие рачно
 • Димензии: 13 х 7 х 7 цм

Nest™ Colanders – сет од 2 цедалки

990.00 ден
 • Одржување: може да се мие во машина за садови
Затвори

Passo – цедалка

740.00 ден1,190.00 ден
Повеќенаменска цедалка, изработена од висококвалитетен нерѓосувачки челик, со специјална и зајакната мрежа. Цедалката ја има во две големини: Ø 7,5
Sold out
Бела
Светло зелена
Затвори

Prep&Serve-сад за салата со цедалка

890.00 ден1,390.00 ден
 • Димензии: Голем: 25 x 29 x 18 цм Сад: 19 x 21 x 13 цм
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Безбедно за користење, BPA Free
New
Затвори

Salad Spinner – сад за салата со цедалка (26cm)

1,390.00 ден
Salad Spinner садот ја врти, мие и суши салатата што сакате да ја подготвите. По завршениот процес можете да ја
Светло зелена
Црвена
Црна
Затвори

Scoop Colander-лажица-цедалка(голема)

590.00 ден
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Безбедно за користење, BPA Free

Scoop Plus-лажица-цедалка(мала)

490.00 ден
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Безбедно за користење, BPA Free
-33%
Бела
Зелена
Сива
Затвори

Square colander – цедалка

599.00 ден 399.00 ден
 • Димензии:  19 cm x 20 cm x 11.5cm
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Безбедно за користење, BPA Free