Не се само рецептот и начинот на кој што ја спремате храната важни за резултатот. За идеално спремена храна потребни се и беспрекорно квалитетни тави.

Да се има барем една нелеплива тава е од суштинско значење во кујната на секој готвач – од почетник па се’ до професионалец.
Речиси е невозможно да се пржат јајца во други тави. Рибата во грил  тава полесно се спрема. Палачинките во нелеплива тава за палачинки нема да останат залепени на дното. Големи се предностите на квалитетните тави. Дури и ако сте почетник, ќе добиете чувство дека
спремањето на храна и не било така комплицирано како што сте замислиле.

Ne se samo receptot I nachinot na koj shto ja spremate hranata vazhni za rezultatot. Za idealno spremena hrana potrebni se I besprekorno kvalitetni tavi.

Da se ima barem edna nelepliva tava e od sushtinsko znachenje vo kujnata na sekoj gotvach – od pochetnik pa se’ do profesionalec. Rechisi e nevozmozhno da se przhat jajca vo drugi tavi. Ribata vo grill tava polesno se sprema. Palachinkite vo nelepliva tava za palachinki nema da ostanat zalepeni na dnoto. Golemi se prednostite na sekoja kvalitetna tava. Duri I ako ste pochetnik kje dobiete cuvhstvo deka gotvenjeto I ne bilo taka komplicirano kako shto ste zamislile .

Showing 1–12 of 48 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

Blomsterberg Copper pan – бакарна тава 28 cm

5,490.00 ден
Дијаметар: Ø28 см Внатрешност: нерѓосувачки челик 18/8 Надворешност: бакарен слој За сите извори на топлина Не е погодна за во

Blomsterberg Crepe pan 26 cm – тава за палачинки

2,490.00 ден
Подгответе за семејството највкусни палачинки или финo пржени јајца. Нискиот раб на садот го прави супер лесен свртувањето на палачинките.
Затвори

Blomsterbergs Frying pan – бакарна тава 20cm

3,490.00 ден
Бакарните тави загреваат многу брзо, ја распоредуваат топлината рамномерно и реагираат на неа многу побрзо од другите тави од друг
Затвори

Chinese wok – тава

5,200.00 ден
  • Материјал: алуминиум
  • Одржување: се препорачува рачно миење
  • Дијаметар: 32 цм

Dish-овален сад за говење 24см

5,313.00 ден
Изработена е од леано железо за максимална издржливост и лесно оддржување, како и мат црн енамел кој го истакнува вкусот
-40%
Затвори

Eclipse – вок тава 28 см

1,990.00 ден 1,190.00 ден
Материјал: алуминиум Внатрешност: нелеплива Надворешност: отпорна на високи температури Основа: индукциска Одржување: се препорачува рачно миење Капацитет:  3,2 литри Дијаметар: 28 см

Eclipse – тава за печење

2,990.00 ден
Тава совршена за здраво готвење, чија основата е дизајнирана за енергетско ефикасно готвење и рамномерна распределба на топлината. Не содржи
-21%
Затвори

Eclipse – тава со капак 26 см

1,890.00 ден 1,490.00 ден
Материјал: алуминиум Внатрешност: нелеплива Надворешност: отпорна на високи температури Основа: индукциска Одржување: се препорачува рачно миење Висина: 6,5 см Капацитет:  3.2 литри Дијаметар: 26 см
-21%New
Затвори

Eclipse – тава со капак, 26 см

1,890.00 ден 1,490.00 ден
*Тавата е наменетa и за индукциска рингла

Fry Pan Madura Plus-нелеплива тава 28см

5,428.00 ден
Алуминиумска, нелеплива тава за пржење, од колекцијата TWIN Madura Plus. Изработена е од четири слојна Duraslide гранитна и нелеплива површина

Frying pan TWIN Choice-нелеплива тава 24см

7,500.00 ден
Специјална Duraslide® Ultra нелеплива тава од колекцијата TWIN Choice. 1. Заоблен раб кој оневозможува капење при оттурање на течноста од

Frying pan ZWILLING Prime-ќерамичка тава

10,990.00 ден
Пригответе ја храната лесно и заштедете енергија со ќерамичката тава од колекцијата ZWILLING® Prime. Изработена е од SIGMA-Clad основа составена