Во нашиот асортиман ќе најдете голем избор на повеќенаменски декоративни садови за на маса. Функционална уникатност за секоја трпеза.

Од рустикален, па се‘ до ексклузивен, луксузен изглед. Сервирањето на салати, сирења или десерти направете го да биде впечатливо за секое око. Помеѓу овие садови се наоѓаат и дизајни кои имаат добиено награда за дизајнерско решение на годината. Тоа се GRID и MESH. Помеѓу истите,  ќе најдете и садови изработени од челик кој е полиран до степен да ја рефлектира околината околу него. Љубителите на природниот изглед со сигурност ќе се насочат кој Alabastro колекцијата која е изработена од стакло, но имитира камена структура.

Vo nashiot asortiman kje najdete golem izbor na povekjenamenski dekorativni sadovi za na masa. Funkcionalna unikatnost za sekoja trpeza.

Od rustikalen, pa se’ do ekskluziven, luksuzen izgled. Serviranjeto na salati sirenja ili deserti napravete go da bide vpechatlivo za sekoe oko. Pomegju ovie sadovi se naogjaat I dizajni koi imaat dobieno nagrada za dizajnersko reshenie na godinata. Toa se GRID ii Mesh. Pomegju istite, kje najdete I sadovi izraboteni od chelik koj e poliran do stepen da ja reflektira okolinata okolu nego. Ljubitelite na prirodniot izgled so sigurnost kje se nasochat kon Alabastro kolekcijata, koja e izrabotena od staklo, no imitira kamena struktura.

Showing 1–12 of 33 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Sold out
Beige
Бела
Затвори

Alabastro – длабок сад за салата

890.00 ден
  • Материјал: полу транспарентно стакло
  • Димензии: 220/110/220 mm
Beige
Бела
Затвори

Alabastro – сад за салати

1,190.00 ден
  • Материјал: полу транспарентно стакло
  • Димензии: 280/90/280 mm
Beige
Бела
Затвори

Alabastro – сад за сервирање

870.00 ден2,190.00 ден
Садот за сервирање Alabastro е изработен од полу транспарентно стакло, во две различни варијанти: бела или беж. Истовремено, белиот сад
Бела
Песок
Затвори

Alabastro – чинија

1,290.00 ден1,495.00 ден
Кружната чинија за сервирање Alabastro е изработена од полу транспарентно стакло, во беж или бела боја. Самиот дизајн има некои

Alabastro 13 – сад за сервирање

499.00 ден
Садот за сервирање Alabastro е изработен од полу транспарентно стакло, во беж боја. Самиот дизајн има некои смирувачки тонови, што
Кафеава
Песок
Затвори

Albastro – овална чинија за сервирање

890.00 ден1,290.00 ден
Овалната чинија за сервирање Alabastro е изработена од полу транспарентно стакло, во беж или кафеава боја. Самиот дизајн има некои
New
Зелена
Сина
Затвори

Bitz – длабок сад

2,990.00 ден
Длабок сад за сервирање изработен од порцелан, која може да биде во магична и сјајна сина или зелена боја од
Затвори

Blob – сет од 3 чинии

2,290.00 ден
  • Материјал: нерѓосувачки челик
  • Димензии: 14 цм, 17 цм и 23 цм
-50%
Затвори

Casolare – свеќник/украс

1,790.00 ден 895.00 ден
Стаклен свеќник, кој истовремено може да се употребува и за разни декорации, наменет за секој модерен простор. Доаѓа со вештачки
New
Зелена
Портокалова
Сина
Затвори

Centerpiece – сад за овошје

1,990.00 ден
Прекрасен декоративен сад наменет за сервирање на овошје, со бела боја на надворешната страна и три разни бои на внатрешната
-50%
Затвори

Cin – сад за салата

1,490.00 ден 745.00 ден
Стаклен сад наменет за сервирање и послужување на салати, со дијаметар од 25,5 cm. Има вкупен капацитет од 3,6L. Безбеден
Затвори

Cocoon – повеќенаменски сад

2,890.00 ден5,990.00 ден
  • Материјал: нерѓосувачки челик и полиран со ефекти на рефлексија
  • Димензии: S - Ø 16 цм L - Ø 30 цм