Нашиот асортиман на ножеви, виљушки и лажици поради својот квалитет и изглед овозможува  да стане и декор кој често ќе сакате да го поставувате на маса.

За секојдневна употреба или за посебни моменти. Кај нас ќе најдете комплети на ножеви, комплети на лажици и комплети на виљушкиi, поединечно. Но и комбинирани сетови – есцајг. Најголемиот сет брои дури 72 парчиња. Во нашите продавници ќе ги најдете најпознатите европски брендови Villeroy&Boch, BergHOFF и F&H of Scandinavia. Преку нивните ексклузивни колекции на есцајг Vivo, Finesse и Villa ќе внесете елеганција и луксуз на вашата трпеза.

Nashiot asortiman na nozhevi, viljushki I lazhici poradi svojot kvalitet I izgled ovozmozhuva da stane I dekor koj cheshto kje sakate da go postavuvate na masa.

Za sekojdnevna upotreba ili za posebni momenti. Kaj nas kje najdete kompleti na nozevi, kompleti na lazici I kompleti na viljuski, poedinechno. No I kombinirani setovi – escajg. Najgolemiot set broi duri 72 parchinja. Vo nashite prodavnici kje gi najdete najpoznatite evropski brendovi Villeroy&Boch, BergHOFF I F&H of Scandinavia. Preku nivnite ekskluzivni kolekcii: Vivo, Finesse I Villa kje vnesete elegancija I luksuz na vashata trpeza.

Showing 1–12 of 22 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

12pcs dinner knife set QUARDO – сет ножеви

1,990.00 ден
 • Материјал: нерѓосувачки челик
 • Одржување: се препорачува рачно миење
 • Димензии: 21,5 цм
Затвори

12pcs soup spoon set QUADRO – сет лажици

990.00 ден
 • Материјал: нерѓосувачки челик
 • Одржување: се препорачува рачно миење
 • Димензии: 20 цм.

Essence – прибор за јадење (72п.)

11,990.00 ден
 • Материјал: 18/10 нерѓосувачки метал
 • Одржување: се мие во машина за садови

Essence – сет од прибор за јадење (30п.)

4,900.00 ден
 • Материјал: 18/10 нерѓосувачки челик
 • Одржување: се мие во машина за садови
Затвори

Evita – сет од 12 виљушки за торта

790.00 ден
 • Материјал: нерѓосувачки челик
 • Одржување: се препорачува рачно миење
 • Димензии: 14,5 x 2 x 0,20 цм

Evita – сет од 12 кафени лажички

790.00 ден
 • Материјал: нерѓосувачки челик
 • Одржување: се препорачува рачно миење
 • Димензии: 14 x 3 x 0,20 цм
Затвори

FEELING вилушка за десерт

290.00 ден
Беспрекорна комбинација на челик и пластика. Производот е дизајниран да издржи бројни миења во машина за садови, гарантирајќи максимална хигиена.

Finesse – прибор за јадење (72п.)

13,990.00 ден
 • Материјал: 18/10 нерѓосувачки метал
 • Одржување: се мие во машина за садови
-37%
Затвори

Finesse – сет од прибор за јадење (30п.)

5,990.00 ден 3,790.00 ден
 • Материјал: 18/10 нерѓосувачки челик
 • Одржување: се мие во машина за садови
Светло зелена
Тиркизна
Затвори

GoEat-Прибор за јадење

990.00 ден
 • Одржување: се мие во машина за садови
 • Безбедно за користење, BPA Free
-30%
Затвори

Guzzini – сет од прибор за јадење (24 п.)

4,990.00 ден 3,490.00 ден
Сет од 24 парчиња прибор за јадење, изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик AISI 304 (18/10). Приборот ги има оние базични
New
Затвори

Love – сет од 6 виљушки за десерт

1,090.00 ден
Сет од 6 виљушки наменети за десерт, изработени од 18/10 нерѓосувачки челик, кои се специфични по декоративниот мотив на крајот