Мирис и Звук
George е електронски дифузер на мирис во кој се вметнува капсула со мирис. Капсулите се со различни мириси во 4 категории. Во себе содржи литиумска батерија која може да се полни со USB кабел (времетраење до 9 часа). Има две брзини.
GMP-3

Лесно и едноставно.

Сега можете да ја слушате омилената музика од вашиот смарт телефон или таблет преку лесна Bluetooth конекција, додека уживате во мирисите. Поврзете го електронскиот освежувач со вашиот смарт телефон или таблет само со притискање на копчето означено Bluetooth.

 

1. Кога копчето ON/OFF е наместено на ON, индикаторот посинува.

2. Кога ќе го допрете копчето Function еднаш светлото станува зелено. Тоа значи дека 10 минути ќе е вклучено, па 10 минути ќе е исклучено.

3. Кога ќе го допрете копчето Function по втор пат светлото станува портокалово. На овој програм освежувачот ќе работи 12 часа, па 12 часа ќе биде на пауза, се додека не се потроши батеријата.

4. Кога ќе го допрете копчето Function три пати се исклучува.

Целото упатство за употреба можете да го прочитате тука.

Погледнете го видеото за да видите како се ова работи практично.
GST-4

Достапен во повеќе бои

George – Oсвежувач со звучник(тортора)

5,900.00 ден
Електронски освежувач за воздух со Bluetooth звучник, поврзете го вашиот мобилен или таблет и слушајте ги вашите омилени песни. Има
Затвори

George – Oсвежувач со звучник (мат црн)

5,900.00 ден
Електронски освежувач за воздух со Bluetooth звучник, поврзете го вашиот мобилен или таблет и слушајте ги вашите омилени песни. Има
Затвори

George – Oсвежувач со звучник (мат бел)

5,900.00 ден
Електронски освежувач за воздух со Bluetooth звучник, поврзете го вашиот мобилен или таблет и слушајте ги вашите омилени песни. Има
Затвори

George – Освежувач за воздух (мат црн)

3,900.00 ден
Освежувач за воздух со елегантен дизајн и френдли форма со раширени раце. Има 4 различни колекции на миризливи капсули. Кога
Затвори

George – Освежувач за воздух (мат црвен)

3,900.00 ден
Освежувач за воздух со елегантен дизајн и френдли форма со раширени раце. Има 4 различни колекции на миризливи капсули. Кога
Затвори

George – Освежувач за воздух (мат тортора)

3,900.00 ден
Освежувач за воздух со елегантен дизајн и френдли форма со раширени раце. Има 4 различни колекции на миризливи капсули. Кога

George – Освежувач за воздух (мат бел)

3,900.00 ден
Освежувач за воздух со елегантен дизајн и френдли форма со раширени раце. Има 4 различни колекции на миризливи капсули. Кога

4 различни мириси

Нова колекција од 4 категории на миризливи капсули, направени со мешавина на 100% природни етерични масла. Гарантирани се незаборавни миризби и исклучиво позитивни ефекти од ароматерапијата. Овие шест извонредни мешавини се најчисти есенции на природата и се прецизно истражени и избрани за да го подобрат амбиентот во дневната соба или на работните места.

 

Мирисите се поделени во 4 колекции:

  • IL GIARDINO DELL’ANIMA – за опуштање и релаксација
  • IL GRANDE VIAGGIO – патувајте низ светот на мирисите
  • CIAOZZZ – ослободете се од комарците
  • SECRET SPACES – откријте ја вашата сензуалност

IL GIARDINO DELL’ANIMA

Се е направено од енергија. Секогаш кога ќе се сретнеме со некој предизвик или проблем, чувствуваме отсуство на енергија. Таа енергија можеме да ја надополниме и да ги стимулираме нашите внатрешни енергии кои струјат низ нас. Со помош на овие етерични масла, можеме да ја стимулираме енергијата која што сакаме да преовладува или од која што имаме недостаток. Ако ни треба концентрација и подобра меморија,  мешавината на цитрус, мандарина и портокал, ќе ви помогнат во тоа. Доколку не можете да ја избалансирате вашата внатрешна енергија и сте под постојан стрес, нането и лимонот ќе ви помогнат да го подобрите протокот на енергија и ќе ви овозможи ваша енергетска избалансираност. Заспивањето ќе биде полесно доколку и дозволите на лавандата да ви помогне во тоа. Нурнете во градината на етеричните масла и запознајте го новиот свет на енергии.

Затвори

Капсула – Camomile naturelle

349.00 ден
Mиризливи капсули направени од мешавина на 100% природни етерични масла. Извонредните  мешавини се најчисти есенции на природата, избрани за да го подобрат
Затвори

Капсула – Natural balance

349.00 ден
Natural Balance – за ресетирање на Вашата психофизичка рамнотежа. Нането и лимонот обезбедуваат ефекти кои го јакнат телото и додатно

Капсула – Natural rest

349.00 ден
Natural Rest – за олеснување на Вашиот сон. Лавандата ја намалува вознемиреноста. Евкалиптусот помага во дишењето, а камилицата помага во

Капсула – Lavande naturelle

349.00 ден
Lavande Naturelle – здив на чистота, со оглед на својствата на лавандата, бергамот, шишарката и лимонот кои помагаат за санирање
Затвори

Капсула – Natural energy

349.00 ден
Natural Energy – за да ја повратите Вашата виталност. Слаткиот портокал смирува, каранфилчето делува антивоспалително и ја ослободува болката. Сандаловината
Затвори

Капсула – Natural optimism

349.00 ден
Natural Optimism – ја поттикнува Вашата меморија и концентрација. Интензивен мирис кој содржи мешавина на цитрус, мандарина и портокал, кои

IL GRANDE VIAGGIO

Запознајте го светот преку неговите мириси. Отпатувајте и пренесете се на местата каде што ќе ве однесат аромите и почувствувајте ја енергијата од таа земја.

 

Colorful Landscape Flowers Colored Lake Photography Nature Mountain Flower Desktop Background Hd
Затвори

Капсула – Malaysian Black Tea

349.00 ден
Malaysian Black Tea Површински ноти: лаванда, кардамон, тимус Главни ноти: црн чај, цимет, артемизија Основни ноти: кумарин, ванила, сандалово дрво,
Затвори

Secret Spices – капсула (Rosewood of Quebec)

349.00 ден
Rosewood of Quebec Површински ноти: сицилијански цитрус Главни ноти: зачинети и цветни ноти Основни ноти: кедрово дрво, кумарин, пачули, ванила
Затвори

Капсула – Pure Amazon

349.00 ден
Pure Amazon Површински ноти: бергамот, лимон, портокал, мандарина Главни ноти: овожни ноти, момина солза, роза Основни ноти: кешмеран, сандал, мошус, килибар,

Капсула – Maldivian Breeze

349.00 ден
Maldivian Breeze Површински ноти: роза, озон, сандалово дрво Главни ноти: алдехид, цвет од портокал, килибар Основни ноти: јасмин, виолетов цвет, мошус
Затвори

Капсула – Papaya do Brasil

349.00 ден
Papaya do Brasil Површински ноти: лимон, портокал, грејпфрут, зелени ноти Главни ноти: папаја, црвено овошје, јасмин Основни ноти: сандалово дрво, ванила,
Затвори

Капсула – Limoni di Amalfi

349.00 ден
Limoni di Amalfi Површински ноти: бергамот, портокал, чај Главни ноти: лимон, лили Основни ноти: кедрово дрво, мошус Нова колекција од 6

CIAOZZZ

Ослободете се од хаосот од комарците во летните периоди со овие летни, свежи и цветни ароми, кои истовремено ви даваат свежина и цветни ноти во вашиот дом.

Капсула – Citronella & Ginger

349.00 ден
Citronella & Ginger Површни ноти: етерично масло од бергамот, ѓумбир, лимон, пипер Главни ноти: етерично масло од коријандер, од листејска кубеба,
Затвори

Капсула – Citronella & Mint

349.00 ден
Citronella & Mint Површински ноти: етерично масло од лимон, од литсе, Cubeba Главни ноти: етерично масло од нане, јава, лимонска
Затвори

Капсула – Citronella & Flowers

349.00 ден
Citronella & Flowers Површни ноти: eтерично масло од лимонска трева, од лимон, од eлеми Главни ноти: eтерично масло од роза, од Иланг

SECRET SPACES

Сексуалната тензија е најесенцијална во една врска. Наречете ја тантра или добра енергија. Помогнете да се оствари и доживејте екстазични моменти. Зачинете ја вашата врска со “secret spaces”.
Затвори

Secret Spaces – Капсула (Out of control)

349.00 ден
Новата колекција на миризливи капсули се состои од неколку возбудливи ароми, чија цел е да предизвикаат сензуалност, придружени со кратки
Затвори

Secret Spaces-Капсула (Temptation ave)

349.00 ден
Новата колекција на миризливи капсули се состои од неколку возбудливи ароми, чија цел е да предизвикаат сензуалност, придружени со кратки
Затвори

Secret Spaces-Капсула (Undercover)

349.00 ден
Новата колекција на миризливи капсули се состои од неколку возбудливи ароми, чија цел е да предизвикаат сензуалност, придружени со кратки
Затвори

Secret Spaces-Капсула (X.)

349.00 ден
Новата колекција на миризливи капсули се состои од неколку возбудливи ароми, чија цел е да предизвикаат сензуалност, придружени со кратки

Otello – Освежувач за воздух (сребрен)

7,900.00 ден
Otello е електронски освежувач за простории со елегантен дизајн кој се се вклопува во просториите како парче мебел. За него

Алтернативно ви го нудиме и Otello кои ги има истите функции, но за поголеми простории. Сега намален за 25%. Го има во еден финиш: сребрен.