Кај нас ќе најдете сетови за сол и бибер и мелници кои ќе ја збогатат трпезата со уникатен стил. Вистински eye-catchers!!

Наша препорака:
Firenze.  Поставете ја вашата трпеза со вкус и стил, со помош на сет изработен од стаклени садови, поставени на дрвена подлога. Садовите имаат специфична форма, која неодоливо потсеќа на формата на сијалиците, што додава уште поголем шарм!

Сетот наречен Planet е стилски комплет составен од два садови со уникатен дизајн којшто е препознатлив по своевидната жица. Секој сад содржи мелница, што овозможува и ракување со една рака. Бидејќи округлите садови се транспарентни, има лесна прегледност за нивото на сол т.е. бибер. Направени се од нерѓосувачки метал и дрвена подлога.

Kaj nas kje najdete setovi za sol I biber I melnici koi kje ja zbogatat trpezata so unikaten stil. Vistinski eye-catchers!!

Nasha preporaka:
Firenze. Postave ja vashata trpeza so vkus I stil, so pomoshn na set izraboten od stakleni sadovi, postaveni na drvena podloga. Sadovite imaat specifichna forma, koja neodolivo potsekja na formata na sijalicite, shto dava ushte pogolem sharm.

Setot narechen Planet e stilski komplet sostaven od dva sadovi so unikaten dizajn kojshto e prepoznatliv po svoevidnata zhica. Sekoj sad sodrzhi melnica, shto ovozmozhuva I rakuvanje so edna raka. Bidejkji okruglite sadovi se transparentni, ima lesna preglednost za nivoto na sol t.e. biber. Napraveni se od nergjosuvachki metal I drvena podloga.

Showing 1–12 of 23 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

Angelo – соларник

1,190.00 ден
 • Материјал: полиран никел
 • Висина: 7 цм
Затвори

Angelo – соларник

1,090.00 ден
Соларник во форма на ангел, со новогодишна капа направен од полиран никел. Висина: 7 cm.
Затвори

Cruet – сет за масло, оцет, сол и пипер

3,490.00 ден
Стаклен сет кој се состои од садови-диспензери за масло и оцет, како и за сол и пипер. Секое од нив
Затвори

Cucina – сет за сол и бибер

349.00 ден
Сет за сол и бибер кој се состои од два цилиндрични садови, со капачиња за подобра заштита. Димензии: 10 x
Затвори

Diabolo – сад за бибер

1,190.00 ден
 • Материјал: хромиран, црн никел
 • Висина: 7 цм
Затвори

Elbphilharmonie – сет за сол и бибер

3,790.00 ден
 • Изработени од полиран нерѓосувачки челик
 • Димензии: висина 9 см

Essentials – мелница за бибер

1,090.00 ден
 • Материјал: керамика, дрво
 • Одржување: се мие рачно
 • Димензии: 6 x 6 x 26,5 цм
Затвори

Essentials – мелница за бибер

890.00 ден
Материјали: керамика, дрво Надворешен финиш: сјаен Одржување: се препорачува рачно миење Должина: 5 см. Висина: 16,5 см.

Firenze – сет за сол и бибер

990.00 ден
Поставете ја вашата трпеза со вкус и стил, со помош на сетот за сол и бибер, изработен од стаклени садови,

Funktion Salt & Pepper – сет за сол и бибер

1,190.00 ден
Комбинацијата на модерен и традиционален дизајн на мелниците за сол и бибер и нивната издолжена елеганција совршено ќе се вклопат

GoEat – сет за сол и бибер

399.00 ден 249.00 ден
 • Димензии: H7 x W3.2 x D3.2 cm
 • Се мие со влажна крпа.
New
Затвори

Holm Salt double bowl – сад за сол

1,490.00 ден
Дрвен сад за чување на сол и бибер кој ќе му даде природен и рустикален допир на просторот. Димензии: 12