Термоси кои овозможуваат чување на течностите топли или ладни до неколку часа. Со нив вашиот омилен пијалак секогаш ќе Ви биде при рака. Нашите термоси располагаат со неколку вида технологии:

AUTOSPOUT® техннологија е опременa со копче кое го контролира отворот на шишето со едно притискање. Притиснете го шишето за да се напиете и пуштете го за да прекине протокот на течност.
AUTOSEAL® технологија која гарантира 100% непропустливост и неистекување при конзумацијата на течноста, така што автоматски се затвора по секоја голтка.
SNAPSEAL™ технологија со која целиот процес на конзумирање на течноста е олеснет. Се’ се работи со една рака. Капакот се отвара за пиење со лизгање надолу, односно се затвара со лизгање нагоре.

Termosi koi vi ovozmozhuvaat chuvanje na technstite topli I ladni do nekolku chasa. So niv vashiot omilen pijalak sekogash kje Vi bide pri raka. Nashite termosi raspolagaat so nekolku vida tehnologii:
Autospout tehnologijata e opremena so kopche koe go kontrolira otvorot na shisheto so edno pritiskanje. Pritisnete go shisheto za da se napiete I pushtete go za da prekine protokot na technost.
AutoSeal tehnologija koja garantira 100% nepropustlivost I neistekuvanje pri konzumacijata na technosta, taka shto avtomatski se zatvora po sekoja goltka.
Snapseal tehnologija koja so koja celiot process na konzumiranje na technosta e olesnet. Se’ se raboti so edna raka. Kapakot se otvora za pienje so lizganje nadolu, odnosno se zatvora so lizganje nagore.

Showing 1–12 of 26 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
-12%
Зелена
Светло сина
Затвори

Boom eco – термос

899.00 ден 790.00 ден
 • Капацитет од 225 ml
 • Дизајнирано по највисоки еколошки стандарди, со цел да може да биде рециклирано на крајот од својата употреба
 • За таа цел не е искористен никаков лепак ниту боја.
 • Отпорно на протекување
 • Димензии: 17.2 x 7.0
Алуминиум
Црна
Затвори

Copper vacuum – термос-чаша

1,190.00 ден
Copper vaccum е чаша-термос, направена од нерѓосувачки челик, со двоен вакуумски ѕид и бакарна изолација, што значи дека пијалоците ги
New
Бела
Металик
Црна
Затвори

Easy lock – шише со заклучување 300 мл

690.00 ден
 • Ги одржува пијалоците топли до 5 часа, односно ладни до 15 часа
 • Капаче кое лесно и комплетно се затвора, што спречува протекување
 • Лесно се употребува со една рака
 • Се вклопува речиси во сите држачи за пијалок за во автомобил
 • Капачето е безбедно за миење во машина за садови
 • Димензии: 19.0 x 6.5
Бела
Црна
Затвори

Easy lock flask – термос (450 ml)

1,190.00 ден
Термосот е направен од нерѓосувачки метал со двојни ѕидови, па како таков го задржува пијалокот топол до 6 часа, односно
Портокалова
Сина
Затвори

Elton Insulated – термос (750мл)

1,990.00 ден
Термосот Elton овозможува 100% заштита од истекување на течноста. Елтон има 3 во 1 капак со „притисок“, „секогаш отворена“ и
Сина
Црна
Затвори

Etna Grip – термос 500ml

1,890.00 ден
Термосот Etna Grip овозможува 100% заштита од истекување на течноста – притиснете го копчето за да се напиете и притинете
New
Затвори

Filters To Go – сет од 2 филтри

490.00 ден
100% природен. Активиран јаглероден филтер од природни кокосови лушпи: произведен од компримиран природен јаглерод добиен од кокосова обвивка. Ефикасно ги
-30%
Затвори

Lagoon – термос (400мл)

1,790.00 ден 1,253.00 ден
Термосот Lagoon овозможува 100% заштита од истекување на течноста – Изработен од вакумски изолиран ѕид од 18/8 нерѓосувачки метал и
-30%New
Зелена
Розева
Затвори

Lagoon Insulated – термос 750 Ml

2,090.00 ден 1,463.00 ден
Lagoon Insulated 750 ml  ги одржува вашите пијалоци  ладни до 24 часа, за да можете да пиете освежителен пијалок на

Lagoon Insulated Stainless Steel – термос

1,253.00 ден1,463.00 ден
Lagoon Insulated  ги одржува вашите пијалоци  ладни до 24 часа, за да можете да пиете освежителен пијалок на работа, да
Затвори

Leo – преносна чаша (250ml)

599.00 ден
Материјал: порцелан, силикон Одржување: се мие во машина за садови Димензии: 9 x 9 x 10 см Капацитет: 250мл
Затвори

Leo – преносна чаша (330ml)

599.00 ден
Материјал: порцелан, силикон Одржување: се мие во машина за садови Димензии: 9 x 9 x 13 см Капацитет: 330мл