Кога треба да бирате ранци, торби или колички, тогаш квалитетот, функционалноста и дизајнот
нека бидат првите работи на кои што треба да обратите внимание.

Карес Ви нуди голем избор на ранци, торби и колички кои се висок квалитет, беспрекорна функционалност и со едни од најдобрите дизајни во своите категории.

Ранците и торбите се опремени со USB приклучок, така што полнењето на телефоните го прават значително полесно. Големините на ранците зависи се направени за  13,14,15,16 и 17 инчен лаптоп. Достапни во повеќе бои и димензии, совршено го надополнуваат и олеснуваат секое ваше патување. Во зависност од тоа колку инчи е вашиот лаптоп, имаме широк асортиман кој ви дава можност да одберете ранец според вашите потреби и желби.

Количките се направени од алуминиум, а тоа ги прави да се поприлично лесни. Дополнително имаат можност за преклопување и  содржат 2, 4 или 6 тркала за уште полесна употреба. Поседуваат футуристички дизајн и бои, кои заедно ја сочинуваат новата генерација на торби т.е. колички за пазарење. Едноставно, ќе имате помош при било каков вид на пренос или купување. Истовремено се перфектни за носење на личните предмети за на плажа, теретана и слично.

Koga treba da birate ranci, torbi ili kolichki, togash kvalitetot, funkcionalnosta I dizajnot neka bidat prvite raboti na koi shto treba da obratite vnimanie.

Kares Vi nudi golem izbor na ranci, torbi I kolicki koi se so visok kvalitet, besprekorna funkcionalnost I so edni od najdobrite dizajni vo svoite kategorii.

Rancite I torbite se opremeni so USB prikluchot, taka shto polnenjeto a telefonite go pravat znachitelno polesno. Goleminite na rancite se napraveni za 13, 15, 15,6 I 17 inchen laptop. Dostapni vo povekje boi I dimenzii sovrsheno go nadopolnuvaat I olesnuvaat sekoe vashe patuvanje. Vo zavisnost od toa kolku inchi e vashiot laptot, imame shirok asortiman koj vi dava mozhnost da odberete ranec spored vashite potrebi I zhelbi.

Kolichkite se napraveni od aluminium, a toa gi pravi da se poprilichno lesni.Dopolnitelno imaat mozhnost za preklopuvanje I sodrzhat 2, 4 ili 6 trkala za ushte polesna upotreba. Poseduvaat futuristichki dizajn I boi, koi zaedno ja sochinuvaat novata generacija na torbi t.e kolichki za pazarenje. Ednostavno kje imate pomosh pri bilo kakov vid na prenos ili kupuvanje. Istovremeno se perfektni za nosenje na lichnite predmeti za na plazha, teretana I slichno.

Showing 1–12 of 171 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

Allrounder cross – ташна

1,790.00 ден2,090.00 ден
 • Апсолутно тренди изглед
 • Отстранлив, прилагодлив каиш за рамо со прицврстена кука
 • 2 рачки за носење
 • Отворање со ZIP и интегрирана метална рамка
 • 2 џебови однадвор
 • 3 џебови и еден затворен џеб одвнатре
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, водоотпорен
Затвори

Allrounder L – торба

2,390.00 ден2,690.00 ден
 • Моделирано по традиционалната лекарска торба
 • Современото толкување на подвижноста!
 • Отворањето вклучува прицврстување и интегрирана метална заграда
 • 6 внатрешни џебови за практично складирање
 • Врвка за носење со потпирачи за поддршка на рамото
 • 2 рачки за носење со зафат
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, отпорен на вода
Затвори

Allrounder M – торба

2,090.00 ден2,990.00 ден
 • Моделирано по традиционалната лекарска торба
 • Современото толкување на подвижноста!
 • Поморски изглед
 • Отворањето вклучува прицврстување и интегрирана метална заграда
 • 6 внатрешни џебови за практично складирање
 • Врвка за носење со потпирачи за поддршка на рамото
 • 2 рачки за носење со зафат
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, отпорен на вода
Затвори

Allrounder M kids – торба за деца

2,090.00 ден
 • Многу простор и шест внатрешни џебови за сите омилени предмети
 • Големо и практично отвор
 • Многу удобно! Две ленти за носење и прерамка на рамото
 • Ременот на задната страна може да се прикачи на рачките на сите колички за патувања
 • Со неверојатно кул везен мотив на надворешниот џеб
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, отпорен на вода
Затвори

Allrounder R – ташна/ранец

2,690.00 ден
 • Ткаено со три пати повеќе фини нишки, овој материјал има особено софистициран и уникатен изглед
 • Пространа главна преграда
 • Голем отвор со интегрирани метални рамки
 • 3 џебови и 1 затворен џеб одвнатре
 • 2 џебови и 1 патент џеб однадвор
 • 2 рачки за носење
 • Прилагодливи рачки за рамо
 • Материјал: полиместер со врвен квалитет, отпорен на вода
Dots
Тегет
Црна
Затвори

Allrounder trolley – торба/количка

4,890.00 ден
 • The classic on wheels
 • Голем ZIP патент и интегрирана метална рамка
 • 6 прегради одвнатре
 • 2 џебови однадвор
 • 2 подложни рачки за носење
 • 2 тркала
 • Телескопска рачка со двојно прилагодување
 • Основни заштитници за незгоден терен
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, отпорен на вода
Зелена
Црвена
Затвори

B Bag – торба за пазарување

790.00 ден
B Bag е создадена да го олесни транспортот на производите или предметите и да додаде стил во секојдневните пазарувања или
Затвори

Baby organizer – торба за количка за бебе

4,290.00 ден
 • Мултифункционална торба
 • Голем отвор и цврста подлога
 • Две рачки за носење со шарен дизајн
 • Одвојна лента за рамо со прилагодлива должина
 • Четири џебови однадвор, шест прегради одвнатре
 • Стилски поставата
 • Материјал: полиестер со врвен квалитет, отпорен на вода
-25%
Затвори

Babycase – несесер за бебе

1,790.00 ден 1,343.00 ден
 • Два засебни џебови за креми, цуцла и друго
 • Внатрешна еластична лента за чување на бебешки марамчиња
 • Голем џеб за пелени
 • Одделна подлога што може да се пере
 • Одделна торбичка со стегање за чување на валкана облека
 • Материјал: врвен квалитет, полиестер кој е отпорен на вода
Тегет
Црвена
Црна
Затвори

Backpack – ранец

690.00 ден
Класичен ранец со 3 прегради со патенти. Идеалн за секојдневно носење. Димензии: 14,8 x 34 x 43,9 см
Затвори

Backpack kids – детски ранец

1,790.00 ден
 • Совршен ранец за деца!
 • Пространа главна преграда. Плус: надворешен простор за шише за пиење
 • Ергономски подвижни ленти што можат да се прилагодат
 • Рефлектирачки ленти за подобрена безбедност
 • Плоча за името во внатрешноста
 • Материјал: врвен квалитет, полиестер кој е отпорен на солзи, е отпорен на вода