Карес ви нуди луксузни порцелански сетови на шолји, кои се совршени за прослави на отворено или елегантни средби внатре во домот. Со нивниот елегантен и удобен дизајн, шолјите во комплет со тацни се идеални за секој дел од денот. Направени од рачно фарбан порцелан, секоја со посебен дезен, создаваат софистициран елегантен впечаток во вашето опкружување. Шолјите се украсени на рабовите и на рачката со луксузна платина, која веднаш додава допир на софистициран гламур. Секој сет на шолји е спакуван со соодветна кутија, што ги прави совршен подарок за вашите блиски. Достапни во повеќе бои, кои прават соодветна целина со остатокот на колекцијата.

Kares vi nudi luksuzni porcelanski setovi na solji, koi se sovrseni za proslavi na otvoreno ili elegantni sredbi vnatre vo domot. So nivniot eleganten i udoben dizajn, solite vo komplet so tacni se idealni za sekoj del od denot. Napraveni od racno farban porcelan, sekoja so poseben dezen, sozdavaat sofisticiran eleganten vpecatok vo vaseto opkruzuvanje. Soljite se ukraseni na rabovite i na rackata so luksuzna platina, koja vednas dodava dopir na sofisticiran glamur. Sekoj set na solji e spakuvan so soodvetna kutija, sto gi pravi sovrsen podarok za vasite bliski. Dostapni vo povekje boi, koi pravat soodvetna celina so ostatokot na kolekcijata.

Showing 1–12 of 41 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
New
Air Balloons
Boat
Dreamcatcher
Genius
Happiness
Life is Better
Love
Map
Very Busy
Затвори

Buongiorno Mug – шолја 350ml

729.00 ден
Афоризми на шолја - за совршен почеток на денот. Buongiorno!
New
Bike
Cactus
Cat
Koalas
Panda
Sloth
Tea Rex
Unicorn
Затвори

Cup-Puccino – шолја 350ml

729.00 ден
Наполнете го со вашиот омилен пијалок, седнете и уживајте. Прекрасен подарок за себе или за некоја посебна пригода. Прекрасен избор во студените денови кога ќе се разбудите или за време на пауза со пријателите. Дијаметар: 10 см Капацитет: 350 ml

Deco – сет од 4 шолји

3,290.00 ден
  • Материјал: порцелан
  • Димензии: висина 8,5 цм; ширина 11,5 цм
  • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Светло зелена
Сина
Црвена
Затвори

Dia – шолја (227 мл)

590.00 ден
Dia е шолја која се карактеризира со исклучителен акцент кон хигиената, изолирана и компактна за да се постави под машините

Dine Tea/Coffee Cup&Saucer-филџани

2,290.00 ден
  • Материјал: порцелан
  • Димензии: висина 8 cm, ширина 16 cm
  • Капацитет: 220 ml
  • Одржување: се мие во машина за садови
Затвори

Duo – сет од 2 шолји за чај

1,290.00 ден
Сет од 2 шолји за чај, од колекцијата Duo, направени со рачна изработка, од висококвалитетно боросиликатно стакло кое е отпорно
Затвори

Emozione – шолја со натпис

490.00 ден
Стаклена шолја која припаѓа на колекцијата Emozione, која е позната по емотивните и убави пораки изгравирани на самото стакло, како
Затвори

Emozione – шолја со натпис

490.00 ден
Стаклена шолја која припаѓа на колекцијата Emozione, која е позната по емотивните и убави пораки изгравирани на самото стакло, како
New
Затвори

Emozione Flower Heart – шолја

490.00 ден
Секогаш кога ќе ја употребувате шолјата Emozione ќе добиете чувство на исполнетост поради уникатниот принт. Со својата пријатна форма, оваа
New
Cat & Dog
Love Couple
Mum & Dad
Panda
Poison & Antidote
Затвори

Espresso For Two – сет од 2 шолји за еспресо

590.00 ден
Espresso For Two: задоволство на италијанското еспресо Димензии: Ø 5.5 cm; Висина: 5 cm Капацитет: 50 ml Материјал: порцелан
-50%
Затвори

KJ – чаша за капучино

549.00 ден 274.00 ден
Чаша со тацна наменета за капучино т.е. кафе, со капацитет од 250 милилитри. Направена е од порцелан, со дијаметар од
Затвори

KJ – шолја

199.00 ден
Порцеланска шолја во црна боја со капацитет од 300 мл. Димензии: висина 10 см; дијаметар 9 см.