Карес ви нуди луксузни порцелански сетови на шолји, кои се совршени за прослави на отворено или елегантни средби внатре во домот. Со нивниот елегантен и удобен дизајн, шолјите во комплет со тацни се идеални за секој дел од денот. Направени од рачно фарбан порцелан, секоја со посебен дезен, создаваат софистициран елегантен впечаток во вашето опкружување. Шолјите се украсени на рабовите и на рачката со луксузна платина, која веднаш додава допир на софистициран гламур. Секој сет на шолји е спакуван со соодветна кутија, што ги прави совршен подарок за вашите блиски. Достапни во повеќе бои, кои прават соодветна целина со остатокот на колекцијата.

Kares vi nudi luksuzni porcelanski setovi na solji, koi se sovrseni za proslavi na otvoreno ili elegantni sredbi vnatre vo domot. So nivniot eleganten i udoben dizajn, solite vo komplet so tacni se idealni za sekoj del od denot. Napraveni od racno farban porcelan, sekoja so poseben dezen, sozdavaat sofisticiran eleganten vpecatok vo vaseto opkruzuvanje. Soljite se ukraseni na rabovite i na rackata so luksuzna platina, koja vednas dodava dopir na sofisticiran glamur. Sekoj set na solji e spakuvan so soodvetna kutija, sto gi pravi sovrsen podarok za vasite bliski. Dostapni vo povekje boi, koi pravat soodvetna celina so ostatokot na kolekcijata.

Showing 1–12 of 41 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36
Затвори

Deco – сет од 4 шолји

3,290.00 ден
  • Материјал: порцелан
  • Димензии: висина 8,5 цм; ширина 11,5 цм
  • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Светло зелена
Сина
Црвена
Затвори

Dia – шолја (227 мл)

590.00 ден
Dia е шолја која се карактеризира со исклучителен акцент кон хигиената, изолирана и компактна за да се постави под машините
Затвори

Dine Tea/Coffee Cup&Saucer-филџани

2,290.00 ден
  • Материјал: порцелан
  • Димензии: висина 8 cm, ширина 16 cm
  • Капацитет: 220 ml
  • Одржување: се мие во машина за садови
Затвори

Duo – сет од 2 шолји за чај

1,290.00 ден
Сет од 2 шолји за чај, од колекцијата Duo, направени со рачна изработка, од висококвалитетно боросиликатно стакло кое е отпорно
Затвори

Emozione – шолја со натпис

490.00 ден
Стаклена шолја која припаѓа на колекцијата Emozione, која е позната по емотивните и убави пораки изгравирани на самото стакло, како
Затвори

Emozione – шолја со натпис

490.00 ден
Стаклена шолја која припаѓа на колекцијата Emozione, која е позната по емотивните и убави пораки изгравирани на самото стакло, како
New
Затвори

Emozione Flower Heart – шолја

490.00 ден
Секогаш кога ќе ја употребувате шолјата Emozione ќе добиете чувство на исполнетост поради уникатниот принт. Со својата пријатна форма, оваа
-34%
Бела
Крем
Сива
Затвори

Gocce – сет од 2 чаши

913.00 ден1,380.00 ден
Чаши за капучино изработени од порцелан збгатен со двобојна акрилна рачка. капацитет: 3250мл достапни бои: бела, сива, крем
Затвори

KJ – чаша за капучино

549.00 ден
Чаша со тацна наменета за капучино т.е. кафе, со капацитет од 250 милилитри. Направена е од порцелан, со дијаметар од

KJ – шолја

199.00 ден 79.00 ден
Три шолји за кафе или чај, секоја од нив со различен дизајн. Изработени од порцелан. Цената е за една шолја
Затвори

KJ – шолја

199.00 ден
Порцеланска шолја во црна боја со капацитет од 300 мл. Димензии: висина 10 см; дијаметар 9 см.
Затвори

KJ – шолја за капучино

485.00 ден
Порцеланската шолја за капучино доаѓа со тацна и има капацитет од 200 милилитри. Има дијаметар 15,5 сантиметри.