Луксузни стаклени чаши чиј впечаток е софистициран и елегантен. Тие се подеднакво совршени за прослави на отворено или елегантни средби внатре во домот. Направени од рачно фарбано стакло, секоја со посебен дезен, создаваат софистициран елегантен впечаток во вашето опкружување. Сетoвите од стаклени чаши се идеални за послужување на вино, коктели, аперитиви или одредени десерти. Луксузно инспирирани од класиката, чашите се достапни и во зелена, сина, розе и бисерна боја. Чашите се спакувани и претставуваат идеален подарок. Природната тежина и квалитетот на рачно изработеното стакло се споени заедно за да се добие луксузниот изглед. Одлични за посебни пригоди и секојдневна употреба.

Lusuzni stakleni casi cij vpecatok e sofisticiran i eleganten. Tie se podednakvo sovrseni za proslavi na otvoreno ili elegantni sredbi vnatre vo domot. Napraveni od racno farbano staklo, sekoja so poseben dezen, sozdavaat sofisticiran eleganten vpecatok vo naseto opkruzuvanje. Setovite od stakleni casi se idealni za posluzuvanje na vino, kokteli, aperitivi ili odredeni deserti. Luksuzno inspirirani od klasikata, casite se dostapni i vo zelena, sina, roze i biserna boja. Casite se spakuvani i pretstavuvaat idealen podarok. Prirodnata tezina i kvalitetot na racno izrabotenoto staklo se spoeni zaedno za da se dobie luksuzniot izgled. Odlicni za posebni prigodi i sekojdnevna upotreba.

Showing 1–12 of 88 results

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

Bambini – детска чаша (слон)

199.00 ден
Стаклена детска чаша, со прекрасна разиграна слика од слон. Има капацитет од 215 ml и безбедна е за миење во
Blueberry
Melon
Rose
Затвори

Bangle – сет од 2 чаши

1,690.00 ден
 • Материјал: рачно боено стакло
 • Димензии: висина 7 cm; ширина 8 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
Sold out
Blueberry
Melon
Rose
Затвори

Bangle Baloon – сет од две чаши

1,990.00 ден
 • Материјал: рачно боено стакло
 • Димензија: висина 23 cm; ширина 10 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа

Bar – 2 чаши за виски

1,490.00 ден
 • Материјал: рачно изработка на стакло
 • Димензии: висина 10 cm, ширина 9 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
-34%
Затвори

Bar – 2 чаши за шампањ

1,490.00 ден 990.00 ден
 • Материјал: рачна изработка на стакло
 • Димензии: висина 28,5 cm, ширина 8 cm
 • Одржување: рачно миење со топла вода и сушење со мека крпа
-30%
Затвори

Brioso – сет од бокал и 2 чаши

2,490.00 ден 1,743.00 ден
Сетот од стаклен бокал и 2 стаклени чаши е наменет за најпријатни моменти на уживање покрај омилениот пијалок. Со својот

Daily – сет од 6 чаши (320 ml)

1,074.00 ден
Чашите се дел од колекцијата Daily која се стреми кон елеганција постигната преку минимализам. Изработени се од стакло, со безвременска

Daily – чаша

279.00 ден
Чашата е дел од колекцијата Daily која се стреми кон елеганција постигната преку минимализам. Изработена е од стакло, со безвременска
Затвори

Daily – чаша за бело вино

279.00 ден
Чашата за бело вино е дел од колекцијата Daily која се стреми кон елеганција постигната преку минимализам. Изработена е од
Затвори

Daily – чаша за ликер

279.00 ден
Чашата за ликер е дел од колекцијата Daily која се стреми кон елеганција постигната преку минимализам. Изработена е од стакло,
Затвори

Daily – чаша за пиво

279.00 ден
Чашата за пиво е дел од колекцијата Daily која се стреми кон елеганција постигната преку минимализам. Изработена е од стакло,
Затвори

Daily – чаша за црвено вино

279.00 ден
Чашата за бело вино е дел од колекцијата Daily која се стреми кон елеганција постигната преку минимализам. Изработена е од